Wpis z mikrobloga

Pany i panewki, macie jakiś patent na skuteczne wypranie dywanu samochodowego do oryginalnego szarego koloru? Dywan w mojej starej camry był nieco brudny i miał na sobie brunatne zacieki - efekt wycieku wody spod szyby przedniej. Wyprałem gnoja mechanicznie - vanishem do dywanów i szczotką. Rezultat średni, zacieki jakby się porozcierały i są słabsze, ale brunatne zabarwienie widać teraz na większej powierzchni. Nie chciałbym myć całego dywanu myjką, bo pod spodem jest filcowe wygłuszenie które łatwo zalać. Jakieś wskazówki jak przywrócić blask i czystość w skuteczny sposób?

#detailing #samochody #motoryzacja
  • 8
Prałem to w dość prymitywny sposób - najpierw dobrze odkurzyłem konwencjonalnym odkurzaczem, a później zwykła miska z vanishem rozpuszczonym w wodzie, w tym maczana szczotka i szorowany dywan. Później szorowany szczotką z czystą wodą i pozostawiony do wyschnięcia. Czy odkurzacz piorący moze tu coś zdziałać w aktualnej sytuacji?
@Bondo: Niektóre nowe myjnie bezdotykowe posiadają również w zanadrzu odkurzacze ekstrakcyjne na złotówki. Warto poszukać w swoim mieście. Ewentualnie można wypożyczyć np Karcher Puzzi (olx) i jazda