Wpis z mikrobloga

@s---k: No przecież to napisałem.

Ale widzę, że nie tylko u mnie Santander jedzie po bandzie:
https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=18762

Wysokość kolejnych rat. Zgodnie z przepisami, skorzystanie z wakacji kredytowych jest bezpłatne. Bank nie może w tym okresie pobierać ani naliczać odsetek, kredytobiorca ponosi jedynie koszty ubezpieczenia. Tymczasem konsumenci zgłaszają do UOKiK, że dostali harmonogram spłat, w których raty odsetkowe w kolejnych miesiącach po zawieszeniu są znacznie wyższe niż przed nim lub po zakończeniu
@s---k:
Ale te drugie obniżały ratę o wysokość części kapitałowej, nie powodowały, że rata była jak wcześniej, za to w całości szła na odsetki.
Ale to tak na marginesie, bo odpowiadając na pytanie -- złożyłem prawidłowy wniosek, o te rządowe wakacje. :P
@kovv4lasky:

Ja nie wiem, nie rozumiem postawy banków.

Mają mało czasu na wdrożenie zmian, wiedzą, że KNF kontroluje i patrzy bankom teraz na ręce przy wakacjach
a mimo to kombinują, kręcą, cwaniaczą i walą w wuja, byle ludzi zniechęcić.

Marudzą, że czasu było niewiele, żeby się dostosować, a mimo to postanowiły go zmarnować na wymyślanie, jak zniechęcić klientów -- jakieś straszenie BIKiem i zdolnościami, utrudnienia w składaniach wniosków, lewe harmonogramy, dopóki
@Polinik: dzisiaj dostałem w nocy smsa, że rata została zawieszona, poszło ubezpieczenie, a harmonogram wygląda normalnie (do rat wrócił kapitał). Czyli tak jak pisałem, system bankowy tego nie ogarnia jeszcze i łatają na bieżąco. Chill i z fartem Mirek :)

Edit - sprawdziłem dalej i wrześniowa rata wygląda normalnie, a pozostałe z kolei mają 100% udział kapitału xD

Edit2 - oprocentowanie kredytu 0% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stanley88:
Tak, teraz z kolei twierdzą, że każda kolejna rata będzie w 100% spłacała kapitał a kredyt spłacę w ten sposób w 7 a nie w 23 lata. XD

Serio, zamiast rzucać siły na to jak utrudnić wnioskowanie o wakacje i jak zniechęcić do nich klientów -- mogliby tę energię spożytkować na przemyślenie i ogarnięcie systemu.