Wpis z mikrobloga

@ziumbalapl: A ma to jakiekolwiek znaczenie w oryginale, że Śmierc jest gotycką laską? Tak swoją drogą, ten "gotyk" to jest got ale piątej wody po kisielu tak, że z ORYGINALNYMI GOTAMI, nic to praktycznie nie ma już wspólnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc te neomarkistowskie "gotyckie laski" po prostu są profanacją na gotyckiej kulturze która istniała 2tyś lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sharlene: Jako, że @christopher-maryanski postanowił mi (zakładam, że z braku argumentów) uniemożliwić dyskusję, odpowiem tutaj:

Mniejszości w zawłaszczanych dziełach - odhacza definicję propagandy


Jakiej propagandy? Bo po tylu komentarzach dalej nie wiem. Obsadzenie mniejszości w rolach w jakimś serialu to nie jest propaganda. To po prostu czysto biznesowy ruch, bo przynosi zyski - ma rowniez pozytywny wplyw na tolerancję i normalizowanie.
@ziumbalapl: taki że pokazuje społeczność cis białą jako coś złego i już nieistniejącego.
Ps. żaden zróżnicowany serial nie odniósł takiego sukcesu jak wiernie odwzorowane dawniejsze (tak do 2018r), a materiały są teraz brane znacznie lepsze niż dawniej.
Nigdy jeszcze nie było tyle nietolerancji co odkąd są zawlaszczane oryginalne postaci, a biznesowo - słabo, bo nie wychodzą z tego hity na miarę GOT, mimo że sandman, koło czasu i tym podobne mają
@ziumbalapl: w tym, że tak nie było w komiksie i jest jakaś tendencja żeby nie dopuszczać, by na ekranie biali byli miażdzącą większością. Jakby to było złe. Mimo że gdyby ktoś zrobił cale produkcje czarne czy czerwone żółte, nie byłoby o to bólu dupy. Ale biały cis to największe zło, minimalizować i minimalizować
w tym, że tak nie było w komiksie i jest jakaś tendencja żeby nie dopuszczać


@Sharlene: Tak nie było w komiksie, ale może być w filmie. Nie podoba Ci się film - nie ogladaj, siegnij po oryginał. Problem z głowy.

jest jakaś tendencja żeby nie dopuszczać, by na ekranie biali byli miażdzącą większością


I słusznie, bo już kilkukrotnie powtarzałem, że reprezentacja mniejszości jest potrzebna. Można się czepiać, gdy ten kolor ma
@ziumbalapl: ale na tym polega magia ekranizacji, że fajnie się ogląda wiernie odwzorowane rzeczy.
Jest dużo oryginałów bez białych cis - w nich nic nie trzeba zmieniać, wystarczy przenieść na ekran.
Mam, nie oglądam starych produkcji. Po prostu nie znoszę powtarzalności i tendencji, różnorodności na siłę z nieważne jakich powodów. Nic by się nie stalo, gdyby 20-30% ważnych produkcji była cała cis biała, a reszta w innych dowolnych konfiguracjach. Mniejszości mają
Nic by się nie stalo, gdyby 20-30% ważnych produkcji była cała cis biała, a reszta w innych dowolnych konfiguracjach. Mniejszości mają aż za duży wpływ, bo nawet jak ktoś zmieni poglądy w ciągu kilku lat, to jest cancelowany.


@Sharlene: Ale rozumiesz, że to w ogóle nie ma nic wspólnego z propagandą? Propaganda jest wtedy, gdy ktoś Ci próbuje wcisnąć jakąś narrację, a tu żadnej narracji nie ma, to jest po prostu
"toleruj, szanuj, bądź wyuzdany, bo to fajne / unikaj grupek białych cis w ilości więcej niż 3".


@Sharlene: Fajna interpretacja, ale to tylko...Twoja interpretacja XD Ja NIC takiego nie zauważyłem, a oglądam większość seriali-hitów. Ale nie musisz przecież wierzyć na słowo, sprawdzmy jak jest:

https://www.imdb.com/title/tt1856010/?ref_=ttls_li_tt

Wiekszosc obsady jest biała

https://www.imdb.com/title/tt4574334/?ref_=ttls_li_tt

Tu również, a pojedyncze przypadki postaci "kolorowych" wynikaja z tego, że twórcy celowo chcieli uderzyć w sztampowa druzyne dzieciakow.

https://www.imdb.com/title/tt1312171/?ref_=ttls_li_tt

Tutaj
@ziumbalapl: Większość z nich nie powstała po 2018. I wciąż nie ma ani jednego calego białego cis.
O ile pamiętam w sex education na ekranie zawsze na pierwszym planie są różnorodne grupy, jeśli jest więcej niż 2 os. I nie chodzi o samą karnację, tylko płeć/orientację. Jak mówię, w ogóle nie przeszkadza mi różnorodność, dopóki to jest full oryginał, bez zastępowania niewygodnych postaci. Różnorodne produkcje są ok jeśli istnieją jednocześnie jakieś