Wpis z mikrobloga

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o co tak naprawdę chodzi w Polsce z tym zakazem pracy w niedzielę? Sam zaczynam pracę od niedzieli do czwartku (40h) i według moich przemyśleń w Polsce wygląda to tak samo, czyli ludzie pracujący w niedzielę mają piątek i sobotę wolną, co jak dla mnie piątek wolny jest dużym plusem. Ale czytam że w Polsce to jest nie do zaakceptowania. O co to chodzi?
  • 176
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@banas921: To dość proste jak się połączy kropki. Chodzi o upasienie Żabki - sponsora konf pisu.
Zobacz ile lokalnych sklepików padło w ciągu ostatnich lat i ile powstało nowych Żabek.
@banas921 chodziło jedynie o to, że rząd w ramach rewanżu na poparcie z ambon kościołów - obiecał nagonić do kościołów 'wiernych'. Wolna niedziela miala zapewnić więcej ludzi w kościołach.

Jak dla mnie efekt zupełnie odwrotny, brzydzę się tym co wyprawiają księża w polityce i oddalam się tylko jak się da.
@NL_5 co to jest normalna praca? Jak mam zajecia ze studentami w niedziele, to znaczy ze jest to nienornalna praca? Lekarz ktory ma w niedziele duzur, tez ma nienormalna prace? Jest mnostwo zawodow, gdzie pracuje sie w niedziele i nikt jakos nie robi o to dramatu, tylko biedacy w sklepach sa strasznie ucisnieni. Zakaz handlu w niedziele nie ma zadnego racjonalnegl uzasadnienia i tyle
Bóg tak chciał, żeby niedziele były wolne, poczytaj Biblię :) a jak ci się nie podoba to wyjedź z Polski albo nie glosuj na prawice albo pogoń kościół z Polski, ale skoro ich jest więcej to ndz zawsze będą wolne :)
@banas921: to presja koscioła, kościół od dawna o tym gadał żeby ludzie mieli czas w niedzielę na tacę dać, liczyli że zamiast do fabryk będą przychodzić licznie płacić na mafię, jednak się przeliczyli mocno. Pewnie nie jeden mówił na kolędzie księdziu ze nie chodzi bo ma zmiany w niedziele :)
Chcą oszczędzać ludzi w niedziele?


@banas921: ale kogo oni oszczędzają w niedzielę?
Nie znam nikogo, kto by w niedzielę nie chciał pracować. Studenci głównie wtedy mają czas by dorobić. Masz wolne w tygodniu. Za pracę w takie dni masz większą wypłatę. No idealnie to było rozwiązane.
To wygląda jakby ktoś na siłę chciał zaszkodzić zagranicznym sieciom sklepów, a z drugiej strony wprowadza na Orleny których ograniczenie nie obowiązuje, wprowadza coraz więcej
@s---k:

@F1A2Z3A4: I'm więcej ludzi będzie pracowało w niedzielę, tym mniejszy problem będziesz miał z życiem towarzyskim ¯_(ツ)_/¯


@s---k: Niby w jaki sposób? Właśnie teraz nie mam, bo możemy się w większym gronie spotkać w sobotę, bez marudzenia, że trzeba się zwijać, bo jutro na 6 do roboty.
@banas921: to zależy.
Np. jak masz bombelki, to one jednak mają wolne so-nie. I tylko wtedy masz możliwość wyjazdu z bombelkami na weekend, bez szkody dla ich obowiązku szkolnego.
Z drugiej strony, jak pracujesz jako sprzedawca w sklepie, (nie generalizując, ale zawsze się trochę generalizuje) to i tak tych bombelkow na weekend nigdzie nie weźmiesz ¯\_(ツ)_/¯
@banas921: jak zawsze kiedy 'nie wiadomo' chodzi o wplywy i kase - prawdop. powiazane z kosciolem i biznesami o rydzyka. Nie wierz, ze oni sa 'tak glupi' - zawsze cos robi sie w konkretnym celu, a prostym ludziom tlumaczy wlasnie w taki sposob zeby czuli sie madrzejsi ;)