Wpis z mikrobloga

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o co tak naprawdę chodzi w Polsce z tym zakazem pracy w niedzielę? Sam zaczynam pracę od niedzieli do czwartku (40h) i według moich przemyśleń w Polsce wygląda to tak samo, czyli ludzie pracujący w niedzielę mają piątek i sobotę wolną, co jak dla mnie piątek wolny jest dużym plusem. Ale czytam że w Polsce to jest nie do zaakceptowania. O co to chodzi?
  • 176
@PodniebnyMurzyn: ale to jest chore, wymyślać coś aby obejść zakaz. Chcą oszczędzać ludzi w niedziele? Niech wprowadzą limit 4/6 godzin pracy w niedzielę. Najgorzej że są ludzie którzy chcieliby/mogliby pracować weekendy z niedzielą włącznie ale nie mogą. Rozumiem kiedyś dawno, niedziela to był dzień "święty" kościół itp, ale teraz, jak dla mnie to jest normalny dzień mimo że weekend..
@banas921:

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o co tak naprawdę chodzi w Polsce z tym zakazem pracy w niedzielę?


W Polsce nie ma zakazu pracy w niedziele. Jest zakaz handlu. PiS tłumaczy to tym, że niedziela służy do spędzania czasu z rodziną a nie bieganiem po sklepach. Inny argument jaki pada to kwestia domniemanego wyzysku pracowników przez markety.

Drugi argumenty to podlizywanie się związkom zawodowym. Pierwszy to ukłon e stronę