Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Papuga_wojtka: skąd ty takie bzdury bierzesz to z kolei ja nie wiem. Nie ma czegoś takiego jak "słaby pokarm". Kobieta może produkować niewystarczająca ilość pokarmu dla dziecka, z różnych względów - niewłaściwego przystawiania, problemów z gruczołem mlecznym, problemów anatomicznych u dziecka itp, ale to co jest wyprodukowane zawsze jest wartościowe tak samo
@Cyk_dwujeczka praktycznie nie ma czegoś takiego jak nagła strata pokarmu. Albo z karmieniem od początku coś było nie tak, albo lekarz czy ktoś kazał dokarmiać bez wskazań (dziecko minimalnie za mało przybiera -> dokarmiamy mm -> dziecko mniej ssie pierś -> nie nakręca laktacji -> kobieta "traci" pokarm). Z opieką laktacyjna w Polsce jest coraz lepiej ale dalej istnieje masa mitów powtarzanych przez personel medyczny i innych ludzi głównie starszej daty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
z tym zawsze to za daleko poszedles, czasem nagle ustaje, a dziecko ma z 4 miesiace <
@Cyk_dwujeczka: nie masz racji, pokarm nie ustaje ot tak. Ustaje w wyniku złego przystawiania dziecka (dziecko nie zasysa prawidłowo więc nie stymuluje produkcji mleka) albo złotych rad pod tytułem "nie najada się, daj butelkę", "wkłada ręce do buzi, daj butelkę", "masz słaby pokarm, daj butelkę". Jeśli dziecko jest przystawiane prawidłowo i na żądanie, nie