Wpis z mikrobloga

Halo halo,
Proszę o pomoc ze sprzętem komputerowym :( w mieszkaniu mam wifi i działam na czterech sprzętach Apple (2x iPhone, ipad i MacBook) oraz na laptopie z windowsem 10. Iphony i laptop z win10 łapią wifi w całym mieszkaniu i nie ma problemu, a pozostałe sprzęty zrywają połączenie lub mają ograniczoną łączność. W salonie znajduje się router (wygląda jak spodek UFO, nie ma żadnych oznaczeń) i komputer nie ma tam połączenia z internetem. Idąc do kuchni (druga strona mieszkania) nie mam problemu z połączeniem. Tablet podobnie. Macie może jakąś radę co mogę zrobić? Zastanawiam się czy nie jest to problem ze zbyt duża ilością urządzeń działających na tej samej częstotliwości :/

z góry dzięki!

#wsparcieit #wifi #apple #siecikomputerowe
  • 1
@morgancar2:
Kiedyś UPC dawało routery netgear wyglądające jak mydelniczka z niebieską kopułką na górze, która migotała - masakra.

Ale wracając do tematu. Sprawdź na routerze czy nie skończyły Ci się adresy IP. Ja mam dostępnych wewnętrznych adresów 25. Część mam przypisanych na stałe do urządzeń, część nie. Ale regularnie podłączam inny sprzęt i pojawia się problem - bo adres jest zablokowany przez sprzęt podłączony kilka dni wcześniej.

Inny problem miałem z