Wpis z mikrobloga

@teddybear69: oczywiście, że @Polasz: ma rację, i nazwa espresso pochodzi od wyciskania/wytłaczania.

"Espresso is the word borrowed from Italian to mean “coffee brewed by forcing hot water through finely ground darkly roasted coffee beans.” In Italian this word means “made for one serving” or “made at the customer's request,” to distinguish it from coffee brewed in a pot."

https://www.merriam-webster.com/words-at-play/espresso-vs-expresso-usage-history
  • Odpowiedz
@teddybear69: Mnie wkurza jak niektórzy chcą być światowi i wymawiają to z finezją, pomijając K. Espreso. Od razu wiem, że wioskowy głupek, co chce zgrywać oświeconego, a tylko pośmiewisko z siebie robi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 97
@v-tec: ale tutaj kolega OP wcale nie mówi o kawie espresso tylko ekspresso, panom się pojęcia musiały pomylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@teddybear69: byłem, ale że wtedy kawa mnie jeszcze nie interesowała. A co ciekawe, link powyżej wyjaśnia (warto przeczytać), że expresso też istnieje jako nazwa kawy i potwierdza twoją teorię. Sam nie wiedziałem.
  • Odpowiedz
Poprawna pisownia to: „ espresso”;
Istnieje tez „espresso doppio” czyli podwójne espresso. A dla tych, co kochają aromat mocnej kawy z jedynie 20 ml wody wymyślono „ ristretto” ,
Smacznej kawusi wszystkim kawoszom
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@teddybear69: jestes slabym trolem, ale fakt, przeczytalem jak inni sie trigeruja na literke k. Jako wieloletni barista naplulbym ci pod kreme gdybys tak zamowil u mnie kawem
  • Odpowiedz
  • 37
Od razu podziękuję wszystkim "ekspertą" wrzucającym tutaj różne losowe linki z google. To nic nie wnosi, bo wiarygodność tych źródeł jest taka jak filmów o płaskiej ziemi. Byłem we Włoszech przejazdem dwa lata temu, więc więc co piszę, bo temat zgłębiłem u źródła.
  • Odpowiedz