Wpis z mikrobloga

@alfaiomega1: W bekowym wpisie usiłujesz taka narracje wruzcac. No ok, sprowadzam Cie na ziemie.

widzisz różnica między Białorusinami a Ukraińcami jest taka że dla Białorusinów bohaterem narodowym jest Kościuszko a dla Ukraińców to bandera, szuchewycz i kłym sawur


W Białorusi bohaterami sa także NKWD i ZSRR. Pomniki Lenina masz gesto, są NKWD a i Stalina sie znajdzie. Do tego świeto narodowe maja na częśc agresji na Polske w 1939 roku, a
@szurszur: ty nie widzisz różnicy że na Ukrainie mają demokratycznie wybrane władzę, a na Białorusi jest dyktatura komunisty Łukaszenki który narzuca sowieckie wzory.
Co ty uważasz że ci wszyscy ludzie którzy protestowali na Białorusi w 2020roku trzymając w ręku flagi biało-czerwono-białe oraz herb pogoni litewskiej to zwolennicy ZSRR, jak tak myślisz to jesteś kompletnym idiotą. A było tam setki tysięcy ludzi na 10 milionowy kraj, Łukaszenkę popiera 3 procent Buałorusinów, policz
@alfaiomega1: O już robisz fikołki nie na temat i przypisujesz mi to co rzekomo uważam.
Wyjaśniłem dokładnie jak wyglada sytuacja z bohaterami na Białorusi. Niczego z tego nie zanegowałeś, wiec jest tak jak napisąłem w pierwszym wpisie.
Twierdzenie, że tylko 3 % w Białorusi to zwolennicy ZSRR to jawna manipulacja - to jeden z bardziej zrusyfikowanych i prokomunistycznych narodów w Europie.
Prosze abyś w moich wpisach nie prowadził dyskusji na tak
@szurszur: to nie nazywaj mnie manipulatorem bo sam nim jesteś
w pierwszym komentarzy wyraźnie napisałem dla Białorusinów a nie dla Białorusi bo doskonale znam sytuacje na Białorusi.
A fikołki robisz ty próbując przypisać wszystkim Białorusinom poglądy pro sowieckie
Przespałeś cały 2020r nie wiesz co się działo na Białorusi i teraz się kompromitujesz.
@alfaiomega1: Białorus to zrusyfikowany kraj, rys białosuskiej republiki radzieckiej jest tam najsilniejszy w micie państowowotwórzczym. Na Białorusi mieli przez lata indoktrynacje w szkołąch i wojsku na poziomie wyższym niż w Rosji. A Ty twierdzisz, że tylko 3 % tam poztywnie ocenia ZSRR.
Nie próbuje przypisac pogladów prosowieckich wszystkim Białorusinom. Ale to nie jest margines.
@szurszur:
Podobny duch sowieta sie w Nadniestrzu unosi. Mam znajomych tam urodzonych, znam troche temat. Tam w 2022 roku, w dalszym ciagu sa ludzie ktorzy w ten spierdosystem autentycznie wierza oraz byliby gotowi go bronic z karabinem. Rozmawialem kiedys z kuzynem mojej kolezanki. 23 lata typ.

We lbie sie nie miescilo, myslalem ze tego typu mindset mozna napotkac tylko u mieszkancow 60+ jakiegos starogovnosybirska za Uralem.
A Ty twierdzisz, że tylko 3 % tam poztywnie ocenia ZSRR.


@szurszur: ja nie mówie o pozytywnej ocenie tylko o poglądach prosowieckich bo ja też mogę pozytywnie ocenia ZSRR bo np mieli dobrą kadrę inżynierów, albo wielu wybitnych kompozytorów.
A dlaczego większość Białorusinów chciało głosować na proeuropejską cichanouską a nie na komunistę łukaszenkę.
A dlaczego Białorusini nie chcą walczyć za rosję na ukrainę dlaczego ich kolejarze sabotują działania armii rosyjskiej, ile