Wpis z mikrobloga

Heju, mam pytanko co do mostka - mam obecnie 90mm ale czuje ze troszeczke zbyt sie wyciagam na rowerze i jednak barki i poniżejkarkowe okolice mi się spinają troche za bardzo (nie ma jakiejś tragedii ale no nie jest jednak idealnie) - wymieniać w ciemno na 80mm, 75, 70? Czy może zamówić gdzieś wszystkie 3, przetestować i odesłać?

Zdaje sb sprawę że tylko ja wiem jak sie czuje na moim rowerze ale w sumie bardziej chodzi mi o to jak bardzo ta różnica np. 10mm jest odczuwalna w obszarze kiery/mostka. Mam siodełko troche przesuniete do przodu ale wiem ze to powinna być ostatnia rzecz jeżeli już nic sie nie da "skrócić" w rowerze, wiec jeżeli chciałbym dać siodło na środek to nie wiem jak bardzo by to zniwelowało krótszy mostek.

#rower
  • 4
@PanWitold: w poziomie minimalnie podniosłem (obróciłem lekko w góre), jest na 2 podkładkach (max), owijka niestety przeszkadza w przesunieciu manetek bardziej do "góry" (bliżej), a fabryczny mostek nie jest regulowany

@Paczek_w_masle: tak jest przesuniete, ale nie na maxa bo już widze że lekko zaczyna mnie po jakimś czasie boleć przód kolana, według różnych internetów to właśnie za bliskie siodełko to powoduje, jakbym jeszcze przesunął to bym troche zbyt się upychał
@HajducekHajduk: Kup kilogram mostków z Ali i będziesz mógł testować do woli :) Jeżeli mowa o rowerze z barankiem to przyjrzyj się jeszcze mocno kierownicy - zasięg może się różnić o dobre kilka centymetrów a mało kto zwraca na to uwagę. Z jakiegoś powodu w szosie jest jakiś fetysz nie stosowania krótkich mostków. Na szczęście bez "wstydu" można wsadzić kierę compact o zasięgu 70mm byle mostek nie był za krótki :)