Wpis z mikrobloga

Czy rootowanie telefonu ma obecnie sens?

Przesiadam się z Oneplus 6T na Oneplus 10 pro, jutro odbieram paczkę i zastanawiam się, czy zawracać sobie tym głowę. Nie korzystam już z customowych launcherów, jedyny plus jaki widzę to rozszerzone możliwości aplikacji cerberus (pozorowanie wyłączenia telefonu dla złodzieja i rozszerzony dostęp do zdalnych komend)
#android #smartfon #oneplus
  • 9
@KrisM89: Zależy czego potrzebujesz. Ja dzięki zrootowaniu i modułów od społeczności przemieniłem swój telefon zarówno pod względem funkcjonalności, wyglądu systemu jak i wydajności.
@avira: Ale prawda jest też taka, że jak dany telefon jest nowy to rootowanie trochę mija się z celem, rootuje się jak producent zaczyna świrować ze wsparciem i wypuszcza gówniane aktualizacje (czyli w przypadku oneplus nawet po roku) lub w systemie brakuje ci funkcji. No i im dłużej od premiery tym więcej ciekawych modułów od społeczności pod dany model telefonu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KrisM89: ja się wyleczyłem z rootowania ;P zero problemów z Google Pay przy aktualizacjach i innych patrzących na to czy jest root na telefonie :) kiedyś wgrywało się LienageOs i root był dla zasady, choć w moim wykonaniu jego wykorzystanie to były pierdoły których już nawet nie pamiętam:)
@Ixce: OP10T to nie jest ulepszona wersja 10 pro, tylko średniopółkowiec. Tak czy inaczej telefon kupiłem, jest spoko, ale to niestety już nie ten sam system, co dawniej. To będzie już mój ostatni telefon tej marki.
@KrisM89 Zgadzam się ekran i aparat nie jest taki jak w OP 10 Pro ale pozostała specyfikacja jest lepsza. No chyba że tak bardzo zależy Ci na fizycznym przycisku głośności ( ͡° ͜ʖ ͡°)