Wpis z mikrobloga

Czy taki zawór da się "naprawić" uszczelkami? Czy tylko wymiana?
Jeżeli da się to uratować to proszę o podanie czego mam szukać, o co pytać.

Niestety w bud.markecie nie widziałem identycznego, bo nawet jakbym miał "serce" - czy jak to się tam nazywa wymienić to mniej zamieszania niż przy wymianie całości.

A i dodam, że mam problem z tymi całymi calami - ja z klubu metrycznego;p

pic.rel. #hydraulika #budownictwo #budujzwykopem
ForceMajeure - Czy taki zawór da się "naprawić" uszczelkami? Czy tylko wymiana? 
Jeż...

źródło: comment_1660130697EeFJrcYW6prOriPnZ040Oj.jpg

Pobierz
  • 21
@robertx: Tak, żem czół XD
Czyli #!$%@? silikonem - to zawór odcinający wodę na zewnątrz budynku i jak odkręcisz to kapie - a że zima za pasem i mnóstwo innych rzeczy do zrobienia to na razie będzie guma w paście;p

Dziękuję mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: A jeszcze dopytam - jakie zawory polecasz do takich instalacji wewnątrz budynku - bezproblemowe.
Tu gdzie obecnie mieszkam mam podobnej konstrukcji, ale jednak inne niż ten ze zdjęciu i po latach żadnych wycieków. Co najwyżej nie odcinają wody całkowicie, ale nic a nic na zewnątrz nie cieknie.
@ForceMajeure: Wymiana tego zaworu powinna potrwać jakąś godzinkę. Potrzebny nowy zawór ze śrubunkiem i dwa klucze.

1. Zamykasz dojście wody do instalacji.
2. Zlewasz wodę w najniższym punkcie instalacji.
3. Odkręcasz zawór jeżeli jest na śrubunku, jeżeli nie to wycinasz jego korpus.
4. Wkręcasz nowy zawór, ewentualne różnice w długości kompensujesz mufą lub ilością zwoi wkręconego gwintu.
5. Otwierasz główny zawór wody i się cieszysz, że nic nie kapie (o ile
@ForceMajeure: kurna, jak jeszcze raz pod tagiem hydraulicznym zobaczę poradę "opitol silikonem i będzie dobrze", to chyba kogoś pogryzę. Nie, nie będzie dobrze. Głównie z powodu, że jeszcze chyba nie wynaleźli silikonu, który nałożony od zewnątrz na cieknącą rurę z wodą pod ciśnieniem tą wodę utrzyma.

Zakręć ten zawór, odkręć tą nakrętkę, którą zaznaczyłeś na zdjęciu powyżej, nawiń na trzpień zaworu (to, co się kręci) kosmyk pakuł wysmarowany pastą hydrauliczną (jedno
@Jarek_P: Przepraszam - nie chciałem ()

Nie nakładałbym silikonu na zewnątrz tylko właśnie na "trzpień" (w miejscu pod nakrętką i minimalnie za dużo) i po wyschnięciu skręcił. Jestem matołkiem, ale nie aż takim ;p


Najchętniej dokupie "głowice" i wymienię j.w. bo to 5 min. jak nie dostanę to będę kombinował, bo potrzebuję to zrobić na cito, a ogólnie to takich zaworów w całej chacie pewnie będzie kilkanaście
w miejscu pod nakrętką i minimalnie za dużo


@ForceMajeure: ok, to już lepiej, choć uwierz, pakuły w tym miejscu zrobią robotę lepiej.

a mają jakąś nazwę, wymiary


@ForceMajeure: poproś w sklepie o nową głowicę od zaworu grzybkowego 1/2" (rozmiar na oko oceniam, ale jeśli ta rura ma około 2cm średnicy, to tak będzie).
Gdybyś chciał kupować uszczelki, to proś o uszczelkę do grzybka zaworu grzybkowego 1/2" oraz o uszczelkę do
i jak odkręcisz to kapie


@ForceMajeure: czyli trzeba uszczelnić oś, masz tam nakrętkę na osi pod którą jest uszczelka, spróbuj dokręcić by mocniej docisnąć a jak nie pomoże to przy zamkniętym zaworze wykręć tą nakrętkę (dławik się nazywa) i nawiń pod nią pakuły z pastą lub w ostateczności smarem a potem mocno dokręć. Powinno zadziałać.