Wpis z mikrobloga

@ciemnienie:

spiętrza moralny problem.


Bo? Powtarzasz tylko "dwóch facetów nie mogą zrobić dziecka" ale ani razu nie pokazałeś jak niby to zmienia ocenę moralną surogacji. Nie wykazałeś związku logicznego pomiędzy możliwością spłodzenia potomka samemu a wynajęcia tej możliwości u innych.

Posłużę się analogią. Jeśli jakiś haker zapłaci innemu hakerowi, by ten włamał się i wykradł tajne dane, to czy postąpił on bardziej moralnie od komputerowego laika, który zapłacił hakerowi za włam?
  • Odpowiedz
Chciałbym tego użyć w dyskusji ze znajomymi katolikami, ale w 90% przypadków, jak podsyłam im cokolwiek z wykopu, to okazuje się to fejk.


@cweliat: czekaj, ty im przesyłasz a im się "okazuje" że to fejk? Czyli łatwo to zweryfikować ale ty tego nie robisz i zwalasz na wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym nie wiem jaki jest sens kombinowania z katolikami, jeżeli do nieodwracalnego zagięcia ich
  • Odpowiedz
@Kempes: A ja uważam, że super. Rewelacyjny podręcznik. Zazwyczaj młodzież szkolna ma totalnie #!$%@? w to, co jest napisane w podręcznikach. Ale tutaj jest duża szansa, że przy takim stężeniu bredni i indoktrynacji na cm2 papieru jednak się z tym zapoznają i będą mieli taką bekę, że efekt będzie dokładnie odwrotny do zamierzonego. Myślę, że ten podręcznik może się w bardzo dużym stopniu przyczynić do dalszego odwrotu od kk i tzw.
  • Odpowiedz
@missioncritical: niestety, kolejna dziedzina życia zostaje "zaorana". Szkód z powodu tego podręcznika jest dużo więcej niż mogłoby się wydawać. Jeżeli młodzi zauważą, że serwowana jest im propaganda pod przykrywką nauki, zamiast realnej wiedzy to będzie z pewnością demotywować, rzutować na postrzeganie edukacji szkolnej jako takiej. Destrukcyjnie wpływa to na postrzeganie nauki jako jedynego wykładnika prawdy i podstawy funkcjonowania otaczającego świata.

Nie lubię wycieczek personalnych, ale mam wrażenie że pan Czarnek nie
  • Odpowiedz
naprawdę będą zmuszać dzieci do czytania takich wysrywów? Ja #!$%@? co za kraj


@Margharette: nikt tego nie przeczyta. Wyprodukowali cegłę 500 stron publicystycznego mielenia jakiejś konserwy, a to dopiero pierwsza część. Istotą jest usunięcie ze szkół zajęć o wosie, gdzie poruszano tematy społeczeństwa obywatelskiego, przysługujących praw, konstytucji, procesów demokratycznych itd. Nie myśl, że pisowcy chcą coś zbudować, bo tego nie potrafią, a skutek i tak będzie miało odwrotny. Oni chcą zniszczyć
  • Odpowiedz
@ciemnienie:


nie jest prawda, że pary homoseksualne korzystają z usług surogatek np. na Ukrainie? To jest problem etyczny.

Gdzie ten problem etyczny? Proszę, rozwiń myśl.

@Duszqable: Ciemnienie to odwrotność oświecenia, polacy mentalnie przed oświeceniem chcą zawrócić do praśredniowiecza bo świat zrobił się zbyt skomplikowany na chłopski rozum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy ty widziałeś kliniki które świadczą usługi surogacji na Ukrainie? Noworodki leżące w wielkiej sali w szklanych kołyskach ogarniane tylko przez kilka pielęgniarek, oddane przez matki, które zgarnęły pieniądze i poszły w swoją strone. To jest ogromna trauma dla takiego maleńkiego dziecka, które od chwili narodzin potrzebuje ciepla, bliskosci, bezpieczeństwia, poszukuje matczynego sutka by pić mleko kobiece, najlepszy dla niego pokarm.


@ciemnienie: Nie żeby coś, ale całe pokolenia ludzi tak zaczynali
  • Odpowiedz