Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie najbardziej #!$%@? w serialach typu #wiedzmin lub Pierścieniach Władzy? Że oni kompletnie plują fanom w twarz. W większości fani których znam są zdegustowani tymi wszystkimi zmianami zarówno wyglądu jak i fabuły. Zwłaszcza w przypadku Wiedźmina to widać, gdzie każdy by chciał obejrzeć historię Geralta taką jaka jest w książce, bo poza polskim odpowiednikiem (który bazuje tylko na opowieściach) nie ma żadnej ekranizacji. O ile w przypadku WP, można obejrzeć trylogię Jacksona i poczuć klimat, tak w przypadku Wiedźmina jest tylko przeciętna Polska wersja filmowa lub serialowa (która bazuje tylko na 2 tomach opowiadań).
Czekałem zarówno na Wieśka jak i Pierścienie Władzy. Na jednym się zawiodłem że nie dokończyłem nawet 1 sezonu, a drugiego nawet nie rozpocznę, bo oni chyba specjalnie kręcą takie "kontrowersyjne dzieła" aby sprzedać produkt, a najlepiej po prostu tego nie kupować, bo to ich najbardziej dotknie. A głupoty obejrzę sobie na kanałach komentujących na YT.

#wladcapierscieni #film
  • 6
@Dariel: z jednej strony można się śmiać z ich podejścia itp, a z drugiej strony na pewno taki netflix czy amazon ma dane jaka widownia pod względem demograficznym ogląda ich produkcje i starają się zaprojektować tak serial żeby trafił do konkretnej grupy. Wydaje się, że jest to logiczne podejście, ale niestety w ogólnopojętej popkulturze/sztuce to tak nie działa i często właśnie produkcje z charakterem i pisane bez odgórnie przyjętych wytycznych lepiej
Kobieta Kot, Batwoman, Batgirl


@Dariel: jakieś podrzędne postacie z uniwersum DC, które większość ma w d, od tych tytułów nie da się odcinać kuponów. Władca Pierścieni to kultowy twór, który sprzeda się samym tytułem tak jak sprzedają się np. Gwiezdne Wojny, ludzie narzekają, jadą po nowych produkcjach, a i tak chodzą. Tak samo kupili Wieśka i tak samo kupią nowego Władcę Pierścieni.
@Azazeal pracuje w marketingu i uwierz mi, że czesto ludzie kierujacy projektami to idioci. Tak, wspolparcowalem nawet z firma, która zajmowala się promocja niektórych brandow od Disneya (m.in. Marvel) i koles chcial sprzedawac merch dla osob od 16 do 24 roku zycia mimo że pokazywalem mu statystyki, że najwieksze zainteresowanie to ludzie 25 --40. Ale on mial swoja wizje rzeczywistości xD

@Soothsayer wiem. Ale spojrz z drugiej strony - IronMan byl znana