Wpis z mikrobloga

Arestowicz: [Minister Obrony] Reznikow poprosił mnie, abym wam przekazał: "Na spotkaniu w Rammstein wszyscy [ministrowie obrony] podali sobie ręce i krzyknęli: " Wykończmy gada!". Szwedzi dodali: "Za Połtawę!" Francuzi: "Za Borodino!" Niemcy milczeli, ale mrugali znacząco..."
XD
#wojna #ukraina #rosja
  • 25
  • Odpowiedz
@yosemitesam:

Rozumiem. Zastanawiam się jednak, jak teraz scharakteryzowałbyś idee Dugina i Korczyńskiego?

Ołeksij Arestowycz: Dugina znam bardzo dobrze. Korczyńskiego też znam bardzo dobrze, bo studiowałem z nimi w Moskwie, w szkole psychologicznej Awiessałoma Podwodnego, alias Aleksandra Kamieńskiego. Podwodnyj to filozof, astrolog, ezoteryk, wielki człowiek. Bardzo poważny teoretyk teorii osobowości człowieka, zdołał przedstawić integralny, głęboki model osobowości. Korzystałem z jego podstawowych pomysłów, aż wymyśliłem swój własny system. Uczę tego, ale nie o
  • Odpowiedz
@oydamoydam: @yosemitesam: tu jest istotny urywek

Powiem ci jedno zdanie. Przez cały ten czas byłem aktywnym oficerem Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy [ukraińskiego wywiadu wojskowego]. Także wtedy, gdy poznałem Dugina.


Więc byłeś wtedy na służbie?


Ups.
  • Odpowiedz
Ołeksij Arestowycz


@szurszur: Jak Hans Kloss.

W październiku 2016 r. podczas prezentacji nowego szefa Urzędu opinii publicznej zaprezentowano również godło wywiadu wojskowego Ukrainy - sową trzymającą miecz nad mapą Rosji oraz hasło wywiadu wojskowego „Sapiens dominabitur astris” („Mądry będzie panował nad gwiazdami”). Ten emblemat i slogan jest nawiązaniem do emblematu rosyjskiego wywiadu wojskowego (który przedstawia nietoperza ; nietoperze są znane jako ofiary sów) i jego sloganu „Nad nami są tylko gwiazdy”.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny mi wydaje się że on opowiada zupełnie co innego niż w rzeczywistości bo taka jest jego rola. Trochę da zarzutke. Trochę potrolluje. Innym razem odpali filozofa. Dużo ludzi ogląda go u Rusków wg statystyki YT i to wykorzystują.
  • Odpowiedz