Wpis z mikrobloga

@yosemitesam:

Rozumiem. Zastanawiam się jednak, jak teraz scharakteryzowałbyś idee Dugina i Korczyńskiego?

Ołeksij Arestowycz: Dugina znam bardzo dobrze. Korczyńskiego też znam bardzo dobrze, bo studiowałem z nimi w Moskwie, w szkole psychologicznej Awiessałoma Podwodnego, alias Aleksandra Kamieńskiego. Podwodnyj to filozof, astrolog, ezoteryk, wielki człowiek. Bardzo poważny teoretyk teorii osobowości człowieka, zdołał przedstawić integralny, głęboki model osobowości. Korzystałem z jego podstawowych pomysłów, aż wymyśliłem swój własny system. Uczę tego, ale nie o
Ołeksij Arestowycz


@szurszur: Jak Hans Kloss.

W październiku 2016 r. podczas prezentacji nowego szefa Urzędu opinii publicznej zaprezentowano również godło wywiadu wojskowego Ukrainy - sową trzymającą miecz nad mapą Rosji oraz hasło wywiadu wojskowego „Sapiens dominabitur astris” („Mądry będzie panował nad gwiazdami”). Ten emblemat i slogan jest nawiązaniem do emblematu rosyjskiego wywiadu wojskowego (który przedstawia nietoperza ; nietoperze są znane jako ofiary sów) i jego sloganu „Nad nami są tylko gwiazdy”.