Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skoro wg antynatalistów skazujemy dzieci na cierpienie to może antynataliści powinni mieć tym bardziej dzieci i robić wszystko żeby ich życie było z górki? Nie chodzi mi o bananowe życie ale by dać im wszystko to czego nie mieliście wy. Czy nie na tym polega rodzicielstwo? Ja sam nie mam dzieci i nie planuje ale nie mam żadnych praw zabraniać nikomu chociażby z prostego powodu - widzę po znajomych, że te dzieci mają o wiele lepiej niż moje pokolenie. Bezpieczne i przyjazne miejsce do nauki, bezpieczne osiedla, dbanie o zdrowie, pomaganie w rozwijaniu pasji, zajęcia dodatkowe, gry i zabawy dobre dla rozwoju dziecka. Zrozumiałbym największe biedoty i patologie, które nie mogą tego zapewnić ale wy odmawiacie każdemu. Gdzie tutaj widzicie cierpienie? Medycyna tak poszła do przodu, że już na wczesnym etapie można wykryć predyspozycje rodziców do chorób i monitorować zdrowie dziecka od początku. Łatwo powiedzieć bo mamy 2022 - wojna, pandemia, itd. ale co to zmienia w wychowaniu dziecka? Tak samo wy gracie i pijecie browary w najlepsze a obok w kraju wojna. Memy o wojnie, pandemii i kryzysie ale rodzenie dzieci w XXI to nagle serious business. Narzekalibyście tak samo na bananowe dzieci bo mają z górki i na dzieci, które muszą do wszystkiego dojść same i uczyć się na swoich błędach. Mamy rok 2022 a nie średniowiecze. Od tego momentu zrobiliśmy postęp chyba w każdej dziedzinie. Możesz zdecydować kim chcesz być i co chcesz robić - tak, to wymaga podjęcia dobrych/złych decyzji, czasem lat pracy, rozczarowań i porażek.

#antynatalizm #childfree #dzieci #rodzina #malzenstwo for #przegryw #blackpill ; #seks #wojna #demografia #przemyslenia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f4f7bb51d67e17434a22cd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Skoro wg antynatalistów skazujemy d...

źródło: comment_1660221442NBnToDulUbKHw50zJpTQZs.jpg

Pobierz
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: ale baitowy wysryw xd 1. Nikt nikomu nie zabrania mieć dzieci, to urojenia, 2. Jakie masz prawo do oceniania co jest dla kogo dobre i stwierdzania, że jeśli jest lepiej niż było tobie, to dla kogoś innego jest super, egocentryku?, 3. Tak super mają te współczesne dzieci, że psychologowie i psychiatrzy alarmują, że tak źle z ich psychiką jeszcze nie było, 4. Idiotyczne założenie, że ktoś o poglądach antynatalistycznych doświadczył
PrzystojnyWładca: @Kreek: jesteś w stanie podać REALNE i PRAWDOPODOBNE cierpienie jakie spotka dziecko? Nie na drugim końcu świata, nie losowe, nie mało prawdopodobne.

przecież z takim podejście to możemy powiedzieć, że każdy człowiek cierpi bo z każdym oddechem walczy o tlen xD pytanie czy jest sens wszystko na siłę wyolbrzymiać żeby nasza teza się zgadzała?
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
GigantycznyNiebieskipasek: @ksanthippe: psychologowie alarmują xD ty wiesz że co roku alarmują że ma być koniec świata? albo coś walnie w naszą planete? Obawiam się, że psychologowie alarmują na każdy temat byleby się klikało ;) co do podpunktów:
1) przeglądnij tag i zobacz czy nie zabraniają
2) takie prawo, że nauka (lekarze, psychologowie, dietetycy i reszta) też wie co dobre dla dzieci. Egocentryku bo ktoś chce dla swojego dziecka dobrze? aha
antynataliści powinni mieć tym bardziej dzieci i robić wszystko żeby ich życie było z górki?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jesteś w stanie tego zrealizować, bo jest zbyt dużo wypadkowych które nie zależą od Ciebie.

A poza tym sprowadzasz poczucie szczęścia do wartości materialnych, możliwości rozwoju, długości życia/zdrowia itd, więc warto abyś się zaznajomił z tym co faktycznie daje ludziom poczucie szczęścia, a potem przemyślał co napisałeś.
SłonecznaPani: @Kreek: ale to nadal kwestia social mediów ziom. Trzeba przekazać odpowiednie wartości i nauczyć że życie to nie internet, ew. ograniczyć. Skupiasz się na ofiarach zakładając że to samo będzie z twoim dzieckiem. Przecież żadne statystyki nie powiedzą: X dzieci w roku 2022 nie zrobiło sobie nic. Ja ci znajdę statystki ludzi zmarzłych od uderzenia kokosa w głowę ale to nie znaczy, że twoje dziecko to spotka
---

Zaakceptował:
SpoconyDyrygent: @Kreek:
- samotność -> jest miliony sposób do socjalizacji w dzisiejszych czasach. żeby być samotnym to trzeba się na prawdę postarać
- odrzucenie -> xD no tak przecież KAŻDY powinien cie chcieć, pragnąć. Umiejętność trzeźwej oceny sytuacji też można nabyć
- choroby fizyczne i psychiczne -> powinniśmy być nieśmiertelni nie? again: rodzice dbają o to, medycyna, lekarze, sam o to dbasz
- brak środków do życia -> w 2022
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: @GigantycznyNiebieskipasek - być może w szmatlawcach, które czytasz, co chwila alarmują końcem świata i walnieciem w planetę, ja wolę czytać sensowniejsze informacje oparte na faktach, a takimi są raporty. Trudno dyskutować z kimś kto wali w chochoła. Ad2 - spróbuj czytać ze zrozumieniem, mimo że wymaga to wysiłku. Egocentryku, bo zakładasz ze twoje postrzeganie świata jest jedynym i słusznym, kiedy twoje dziecko może spoglądać na świat całkowicie inaczej. Ad4. Ja
Antynatalista nadal całkowicie zgodnie ze swoim sumieniem może dzieci adoptować.

Jeśli ktoś jest przeciwnikiem sprowadzania na świat ludzi, bo to oznacza więcej cierpienia, to adopcja już narodzonych dzieci i poprawia ich bytów zmniejsza sumę cierpienia na świecie.

Antynatalizm ma w nazwie natal które pochodzi od łacińskiego rodzić, to jest pogląd sprzeciwiający się rozmnażaniu, a nie dzieciom.