Wpis z mikrobloga

Martwi mnie ciągle wzrastające TDP kart graficznych. Myślicie, że w tej generacji dojdziemy do ściany (450-600W) czy będą dalej próby podwyższania i oddzielne psu dla karty graficznej?
Ja chciałbym, żeby karty graficzne miały stałe TDP, czyli np klasa xx60 ma zawsze 150, xx70 200 a xx80 250.
#gry #pcmasterrace #nvidia #amd
  • 17
@TotalDisaster: tak wygląda "postęp technologiczny" w wydaniu NVIDIA i AMD i INTEL bo procków też to dotyczy

więcej mocy oczywiście kosztem poboru mocy i ceny końcowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

śmieliście się kiedyś z komputerów w postaci wielkich szaf niczym jakieś steampunkowe agregaty?

o irono na tej samej zasadzie na rynku PCów kręcą się rzeczy

zamiast postępu technologicznego w postaci niższych temperatur i mniejszego poboru mocy mamy
Ja chciałbym, żeby karty graficzne miały stałe TDP, czyli np klasa xx60 ma zawsze 150, xx70 200 a xx80 250.


@TotalDisaster: To jest nieosiągalne. Przecież nawet poszczególne modele producentów mają różny pobór prądu bo lepsze chłodzenie, fabryczne OC itd.
@Catmmando: Niestety tak się kończy królowanie jełopów którzy mówią "kogo obchodzi tdp, 20zł więcej rachunku za prąd Cię boli? lol, tylko wydajność!" i kupują karty xx80-90 co premierę bo MUSZĄ mieć najlepsze. Gimby nie pamiętają, że GTX Titan brał 250W. Mnie bardzo cieszy, że AMD ma lepszą wydajność, w dodatku tryb eco na procku też jest fajny. Właśnie tak powinien wyglądać postęp, że w ramach tej samej energii mamy lepszą wydajność,
tak wygląda "postęp technologiczny" w wydaniu NVIDIA i AMD i INTEL bo procków też to dotyczy


@Catmmando: Wyśmiewanie tego jest trochę idiotyczne, jestem pewien że jakby się sensownie dało to najlepsi inżynierowie systemowi tej planety by chętnie zmniejszali a nie zwiększali pobór mocy. Nikt nie robi tego po złości. Nawet Apple musiało ciut zwiększyć limity serii M aby polepszyć wydajność.
@TotalDisaster: nie ma takiej możliwości. Producenci wypuszczają co jakiś czas nową serię kart. Nie zawsze są w stanie dzięki zmianom architektury uzyskać wystarczająco dużą różnicę wydajności, więc muszą podnieść moc.

Tylko nie pisz, że niech wypuszczają nową serię tylko wtedy, gdy mają nową, lepszą architekturę. Hajs się niestety musi zgadzać.
Tylko nie pisz, że niech wypuszczają nową serię tylko wtedy, gdy mają nową, lepszą architekturę.


@Bpnn: W sumie czemu nie? Teraz mniej więcej tak się udaje robić AMD, każda seria na innym procesie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@TotalDisaster: Ludzie dalej nie rozumieja, ze nvidia nie robi lepszych kart tylko doklada wiecej kosci cuda przez co rosnie pobor pradu, a amd od rdna ma rzeczywiscie nowa technologie i architekture i przy nastepnej serii juz zamiota rtx. Nie da sie w nieskonczonosc jechac na tym samym bez konca. Byl gigant i tak upada gigant. Glownie przez swoje #!$%@? ego i klamstwa.
@Bpnn: Jeszcze nvidia, siłą rozpędu i dobrych sterowników, natomiast widać, że AMD zdominuje ich w tej albo następnej generacji. Karta 3090 i dowalanie prądu jest tylko po to żeby móc powiedzieć że mają najlepszy performance.
Przede wszystkim AMD jest kilku- (jeśli nie kilkunasto) krotnie mniejszą firmą od nvidii a technologicznie praktycznie się zrównali. AMD robi lepsze karty graficzne od nvidii i lepsze procki od intela, ale nie mają po prostu kasy i mocy przerobowych by robić 10x więcej sprzętu. Marketshare AMD stale wzrasta a akcje AMD stały się droższe od intela.