Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć kto się zna na psychologii, psychiatrii, albo kobietach skąd bierze się zjawisko wrednych, złośliwych, starych bab szukających dziury w całym?

Czemu niektóre kobiety stają się na starość takie zgorzkniałe, wścibskie, konfliktowe, że z każdym by na noże szły? Mam problem z taką babą i to mnie wykańcza, a ona się cieszy.

Może zapytam samych kobiet. Co w was takiego jest, że się takie stajecie na starość? Zgorzkniałe, kłótliwe, wścibskie o konfliktowe. Nie wszystkie oczywiście, bo znam takie, które do końca życia były miłymi starszymi Paniami, ale większość jest nie do wytrzymania.

Wszystko je świecie oburza, bulwersuje, wszystkich krytykują, są złośliwe, świetojebliwe, agresywne i stawiają się w roli sędziego cudzej moralności.

To są jakieś geny w mózgu? Biologia? Coś z hormonami? Neuroprzekaźnikami?

Ktoś to wyjaśni?

#redpill #blackpill #psychologia #psychiatria #nauka #genetyka #kobiety #starebaby #rozowepaski
  • 45
@knyszard: @Ynfluencer: @knyszard:
Wszystko się łączy: ktoś był taki przez całe życie, a na starość pewne procesy się uwydatniają.

Kiedyś czytałem artykuł (dobre 7-8 lat temu, nie znajdę), który opisywał te zjawisko.
Mózg nie starzeje się równomiernie, najszybciej starzeje się płat czołowy odpowiedzialny m.in. za kontrolę emocji, zachowań, impulsywność:
https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C20997%2Cnasz-mozg-nie-starzeje-sie-rownomiernie.html
W związku z tym jak ktoś był konfliktowy za młodu, ale to powstrzymywał na starość może mieć ten hamulec
@Dolfro: @CalderX: @sikalafou: @LaurenceFass: @Lysandros:

Panowie, tak jak już jesteśmy przy temacie to przypomniała mi się taka scena z przeszłości, gdy szedłem na zajęcia na uczelnię.

W pewnej momencie minąłem dwóch ludzi, mężczyznę koło 50, który rozmawiał z jakąś kobietą.

Facet płakał, szlochał wręcz, jeszcze nie widziałem nikogo w takiej rozpaczy jak był ten człowiek. Słyszałem treść rozmowy.

Mówił, że "już nie może z tą babą wytrzymać,
@Ynfluencer: widziałem podobną scenę tylko bez aż takiej dramaturgii. Siedziałem w kawiarni na ciastku i kawie z laską, w ogródku przy takiej uliczce osiedlowej. Osiedle deweloperskie. 2 stoliki dalej siedzi wypindrzona, zrobiona 35-37 latka. Podjeżdża pod ogródek jej absztyfikant w #!$%@? MASERATI takim za pół melona lekko. Typek gdzieś w jej wieku. Z gadki szło wyłapać że on z tych romantycznych, wrażliwych a ona typowa sucz z warszafki, w typie damy
@youmimicanski: @Lysandros: @WcurwionyKotek: @corrs: @CalderX: @sikalafou:

Panowie, chyba opracowałem swoją teorię na to zjawisko, oparta trochę o teorie SMV.

Jak sami wiecie na wykresie jest tak, że największą wartość matrymonialną kobiety mają w młodym wieku, mężczyźni później, wtedy, gdy kobiety mają już prawie zerowa.

Może chodzi o to, że one skoro już same nie mają żadnej siły przebicia i wartości, a są tego świadome to chcą,