Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2368
Wyobraź sobie, dwa tygodnie temu pojechałeś że znajomymi lub rodzina, dziećmi na biwak i kapaliscie się w Odrze. Dwa dni później zaczynacie źle się czuć, no ale tak bywa może przewiało. Idzie do lekarza, dostajecie L4 i odpoczywacir. Za kilka dowiaduje się się, że rzeka w której się kapaliscie jest skażona rtęcią i prawdopodobnie umrzecie. Może koloryzuje ale #!$%@? mam przed oczami film Czarnobyl, jak tam też się zastanawiali co zrobić żeby informacja nie dostała się do społeczeństwa a w międzyczasie wysyłali strażaków do gaszenia. #odra #bekazpisu
  • 68
@Krisskow: Różnica jest taka, że człowiek nie jest zwierzęciem wodnym, albo pół wodnym jak bóbr. Wiaodmo, że nikt nie pił tej wody z rzeki, ale fakt lepiej, żeby nie miała ona kontaktu z błonami śluzowymi, np z oczami. Na bank będą jakieś przypadki podtrucia, ale sporo ludzi nawet się nie zorientuje i nie wpłynie to na ich zdrowie. Dużo gorzej, kiedy faktycznie ktoś taką rybkę zjadł, ale sprawa z rtęcią jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Glikol_Propylenowy: no i ok, problem w tym że nie umiesz czytać, podobnie jakcpoorzedni kolega.

OP powiedział wprost że przesadza z tymi zgonami, ale uszczerbek na zdrowiu możesz ponieść. I fajnie, nie umrzesz ale jakiś narząd wewnętrzny może ci się uszkodzic, możesz mieć problemy potem różnego rodzaju.

Może nic się nie stanie, ale #!$%@? ukrywanie tego przed ludźmi do ostatniej chwili to nieporozumienie
@Crisu: Do tego jeśli to zabiło całą rzekę to znaczy że przez kilka dni miejscowe stężenie w pobliżu miejsca wylania musiało być ogromne. Biorąc pod uwagę że jest sezon wakacyjny to można śmiało założyć że w tym miejscu przebywali ludzie którzy myli się w wodzie i ich życie jest zagrożone. Ale każdy ma to gdzieś.
napisałem, że może podkoloryzowane zamień sobie to na ciezkie powikłania zdrowotne


@Crisu: widziałem na fb wypowiedź chemika, że jeżeli to rtęć, to po kąpieli mogą wystąpić niewielkie urazy neurologiczne jak np tiki nerwowe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Risthar Odklejony, bo twierdzę, że nie umrzesz po wykąpaniu się w Odrze? XD

Tak, jest w #!$%@? zanieczyszczona i nie ma nawet opcji bym się w niej wykąpał, ale #!$%@? o śmierci po wykąpaniu się to po prostu XD

Typowy wykop, był covid to mieliśmy wszyscy umrzeć, później na 100% wojna atomowa pomiędzy USA a Iranem (XD), później sytuacja z Ukrainą to niby 2 tygodnie i są u nas. #!$%@? wykopie panikarze.
@Crisu

miałem Ci odpisać ale wszedłem na profil i widzę, że jesteś pisowskim łbem i fanem famemma więc dodam cię do czarnej, elo.


Powiedział ten, który komentuje high league. Gorzej niż pisowski hipokryta. Tfu.
@Anon_wluj: No tak po co się wogole oburzać a wogole to w Indiach jest gorzej kurłaaaa. Mentalność starego pijanego w obszczanych gaciach przed telewizorem. Jak nie macie instynktu oburzenia, gdy ludzie myli się w wodzie w której z czystości pomarła cała masa ryb to jestescie tak ugiętymi w pół chłopami pańszczyźnianymi, że jakby się na was pluło to łapalibyscie zębami jak pies
@Crisu: to jest ten myk, że jak złapiesz jakieś gówno od którego się przekręcisz to nikt nie zrobi badań, bo nikt nie skojarzy w 2030 roku śmierci człowieka z jego kąpielom w Odrze w w lipcu czy sierpniu 2022 roku. Podobnie jest z opryskami, zasypką z azbestem. Oczywiście ma to coś z szura, ale były już takie przypadki, że później wychodziło że ludzie mają racje, a sprawy są tuszowane. W takim
@Crisu Wyobraź sobie, że Odra nie jest skażona rtęcią, a jedynie co to histeryzujesz jak typowy lewak, bo nie możesz znieść tego, że PO popiera PiS
prawdopodobnie umrzecie.
@Crisu:
Japie człowieku lecz się .
Po pierwsze ta rtęć (w śmiertelnym stężeniu ) to oczywisty fake jakkolwiek rtęć w niehomeopatycznym stężeniu była w odrze od pół wieku - teraz nagle zbadano to na okoliczność szukania przyczyny.
Zawsze była i nigdy nikomu to nie sprawiało problemów.
Po wtóre wyobraź sobie że warszawiacy pijo wodę z Wisły niezrażeni faktem że ja jak i milion innych odprowadzam tam mocz i inne
No ale tak ma być, po kilkuset tysiącach nadmiarowych zgonów w ciągu ostatnich paru lat i całkowitym przemilczeniu tematu dalej nic nie trybi w móżdżku? To jest znacznie więcej niż na niejednej wojnie, w tym teraźniejszej pobliskiej.