Wpis z mikrobloga

Jako, że kompletnie nie znam się na tego typu produktach wiec zapytam - może są pod tagiem #gotujzwykopem jacyś fachowcy od #kuchniakoreanska #kuchniajaponska

Przepis mówi:

3 łyżki pasty z chilli #!$%@?
3 łyżki pasty sojowej lub miso

W domowych zapasach znalazłem to co na zdjęciu i nie mam za bardzo ochoty wychodzić dziś z domu. Zdjęcia składów w komentarzu.

Generalnie maja być to składniki marynaty do mięsa. Nadadzą się? Czy to stało chociaż obok tego o czym pisał autor przepisu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz z.....o - Jako, że kompletnie nie znam się na tego typu produktach wiec zapytam - moż...
źródło: comment_1660396599hNinpGt7GbbG2lFMhHVmsT.jpg
  • 6
@zakoo: Ogólnie może ci wyjść zupełnie inny smak ale niekoniecznie zły.
Ta pasta tom yum co masz na zdjęciu jest zupełnie inna. #!$%@? ma bardzo intensywny smak, bo jest fermentowany. Dodatkowo pasta miso co masz na zdjęciu to dashi miso czyli miso i proszek rybny których się używa do zup.
Marynata pewnie wyjdzie spoko ale może nie być tak intensywnie z fermentowanym aromatem i może zalatywać rybą.
@Darknov: W przepisie jest jeszcze kimchi, które akurat miałem - dodaje się je do wolnego gotowania po podsmażeniu mięsa. Tam chyba już coś sfermentowało skoro kiszonka - może coś z tego będzie? :) Kompletnie nie znam się na tych produktach choć uwielbiam. Kulinarna lekcja do odrobienia to na pewno, ale dzisiaj mega leniwy dzień…