Wpis z mikrobloga

#kot #koty #koteczkizprzypadku Siema, mam kota około 2 letniego. Nie kastrowany, wychodzimy z nim raz dziennie na dwór na smyczy. Nie puszczamy wolno (wszystkie wcześniejsze koty żyły po 8-12 lat ale i tak finalnie skończyły pod kołami zjebów). Chcemu mu wziąć kolegę albo koleżankę bo nie mogę patrzeć jak tylko siedzi na oknie i woła o wyjście. Może jakby miał koleżan/kolegę to by się sobą zajęły. Nie mam dużego domu, 2 duże pokoje i 1 duża kuchnia z dużym przedpokojem ale myślę, że każdy znalazłby swój kąt.

Pytanie, jak to zrobić? Bo trochę strach wziąć kota, ten go nie przyjmie i co wtedy? Oddać spowrotem??
  • 4
  • Odpowiedz
@cornel9192: Lepiej by było wykastrowane łączyć, bo niekastrowane będzie trudniej połączyć. A tak to da się połączyć koty, ale trzeba buc cierpliwym. Poczytaj o socjalizacji z izolacja, dużo o tym jest w necie.
  • Odpowiedz
@cornel9192: Wykastrować i zrobić badania. Odrobaczyc. Sprawdzić fiv/felv. I dopiero wtedy myśleć o drugim koledze w domu. Socjalizacja z izolacja. Miauczeć będzie bo wychodzi na dwór. Dobrze ze jeszcze ci nie znaczy terenu
  • Odpowiedz