Wpis z mikrobloga

@zgarnijpremie: gdzieś czytałem, że cały ten portal z alertami BIK jest prywatnym przedsięwzięciem, bo rząd to sprzedał, czy coś. Sorka za brak konkretów, ale nie czytałem dalej. Ktoś coś przybliży? Bo jeśli prywatnej firmie podaje się dane dowodu, pesele i inne dane to chyba tak średnio xD
gdzieś czytałem, że cały ten portal z alertami BIK jest prywatnym przedsięwzięciem, bo rząd to sprzedał, czy coś. Sorka za brak konkretów, ale nie czytałem dalej. Ktoś coś przybliży? Bo jeśli prywatnej firmie podaje się dane dowodu, pesele i inne dane to chyba tak średnio xD


@JMorrison: W banku też podajesz takie dane, a są prywatne. Alerty BIK to usługa komercyjna i to jest smutne, że przez tyle lat władza niewiele
@JMorrison: BIK jest instytucją, w której banki, firmy pożyczkowe, telekomy itp mogą sprawdzać i zgłaszać swoich klientów, trafiają tam informacje praktycznie o wszystkich naszych zobowiązaniach. Musi oferować bardzo wysoki poziom zabezpieczeń, o czym świadczy chociażby złożony sposób rejestracji, z kilkuetapowym potwierdzaniem tożsamości. Podsumowując: jeśli masz jakiekolwiek zobowiązanie, to prawie na pewno Twoje dane trafiły już do BIKu na podstawie Twojej zgody.