Wpis z mikrobloga

Mirki... chcę wymienić mój Samsung galaxy s10+ na coś nowszego. Powoli telefon robi się powolny, podczas intensywnego nagrywania i robienia zdjęć się zacina. No czuć że sprzęt jest wolniejszy. Do tego na prawdę mam wrażenie, że jakość zdjęć siadła (jest to możliwe?). Nie mam za dużo kasy, ale potrzebuje nowy telefon. Myślałam o Samsungu Note (do szybkich szkiców podczas podróży). A może.kolejny galaxy? Coś do 400f najlepiej. Co polecacie?

#telefony #samsung #kiciochpyta
  • 9
@Jagoo: brać kartę z Argosa i S22 Ultra (następca serii Note) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Note już nie produkują, da się kupić Note 20 Ultra, nowego (i jeszcze będzie miał wsparcie parę lat), ale to też ponad budżet. Chyba że z drugiej ręki

Chyba że rysik (szkice) nie jest wymagany, to do wyboru do koloru w budżecie ze średniaków
@Atreyu właśnie oglądam S22 ultra, wiem że jest poza budżetem, ale do jesieni uda mi się powiększyć budżet. Zaraz zobaczę o co chodzi z kartą z Argosa
@Jagoo: Jeśli chciałabyś zachować stary telefon, to wymień baterię.

Dziwne że Androidy do teraz nie mają ustawień odnośnie sprawdzenia stanu baterii jak na iPhone.

W końcu bateria to bateria.

Poleciłbym iPhone 11, najtańszy dobry iPhone, ale broń Boże nie aktualizuj go, bo zwolni i zacznie mieć przycięcia jak będzie słaba bateria.

Spokojnie starczy wtedy na 5-7 lat używania.
@GrafikaUltraHaDe hmm a ten iPhone obsługuje te same aplikacje co telefony na androidzie? Nigdy nic nie miałam z Apple stąd te pytanie, a pamiętam że miałam problemy z obsługą ich laptopów (dobre 7 lat temu).

Bateria w sumie trzyma mi dobę, tutaj nie narzekam. Pp.porstu czas na nowy telefon, a się nie znam. Głównie to obsługuje na telefonie aparat, zwykle social media, spotify, programy graficzne do szybkich szkiców
@Jagoo: Odnośnie aplikacji, to rozwiązaniem na to pytanie będzie poszukanie interesujących cię aplikacji w AppStore.

Niektórych aplikacji nie ma, ponieważ developer musi płacić Apple już za samą obecność w AppStore i dla niektórych jest to nieopłacalne.

Baterię ma bardzo dobrą, aparaty również, nadaje się do socjali, duży ekran może być dobry do obsługi programów graficznych.
Upewnij się czy zagęszczenie pikseli w ilości 326 ppi jest dla ciebie wystarczające, s10+ ma 526