Wpis z mikrobloga

Krystafier Kananawicz, pseudonim „Kaban” (ur. 21.01.1963 w Kętrzynie województwo Olsztyńskie ) – polsko-białoruski gangster i przestępca zajmujący w latach 90. wysoką pozycję w gangu warmiańskim, od 2000 roku świadek koronny.

Został zatrzymany przez policję 30 grudnia 1999 pod zarzutem wymuszenia haraczu w białoruskim kołchozie. W połowie czerwca 2000, po pięciu miesiącach wyszedł z aresztu i zaczął współpracować z prokuraturą. Sąd, w toczącym się na "trójce" w Białymstoku (we wrześniu 2002) procesie gangu warmiańskiego, nadał mu status świadka koronnego. Po jego zeznaniach dokonano aresztowania członków tzw. zarządu Mlecznego Człowieka.
#kononowicz
Olgierd51 - Krystafier Kananawicz, pseudonim „Kaban” (ur. 21.01.1963 w Kętrzynie woje...

źródło: comment_1660943754nTcQNliPZar3elwloD4KXt.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Olgierd51: Sławna stała się wypowiedź byłego członka gangu, skierowana do Kabana w czasie trwania procesu. Słowa te były skierowane bezpośrednio do byłego gangstera, którego z czasem zaczęto w taki sposób nazywać w środowisku przestępczym.
CosyGrave - @Olgierd51: Sławna stała się wypowiedź byłego członka gangu, skierowana d...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Olgierd51: w młodzieżowych czasach mieszkałem w okolicach Kętrzyna. Bardzo ciekawe miasto, zadupie straszne, budynki ładne z frontu a rudery z tyłu. Niecałe 30 tysięcy mieszkańców w mieście, komenda policji jak blok z wielkiej płyty. Prochy do/z rosji na potęgę. Kiedyś trafiło jakieś ruskie gówno na rynek, typa widziałem jak nie spał 3 noce i na moich oczach zjadł Snickersa razem z folią. Wielu policja zgarneła wtedy do psychiatryków, ostrzeżeń żadnych że
woda_saguaro - @Olgierd51: w młodzieżowych czasach mieszkałem w okolicach Kętrzyna. B...

źródło: comment_1660946136MEjj5jSxemj1kmlMImJI47.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz