Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #polska #4konserwy #neuropa
SMACZNEGO - Zgodnie z zaleceniami żywieniowymi WEF do diety powoli wprowadzane są owady jako sposób na walkę ze zmianami klimatu. Możecie się łudzić, że was to ominie. To za kilka lat będzie wszędzie.
Gwarantuję wam, że Polacy nie będą jedli takiego chleba, makaronu. Z miejsca 60% za wyjściem z UE. XD

https://en.wikipedia.org/wiki/Cricket_flour - mąka świerszczowa

Świerszcze sproszkowane stosowane są w przetworzonych produktach spożywczych, takich jak: makaron, chleb, ciasteczka, przekąski (frytki, nachosy), koktajle. Mąkę do krykieta można wykorzystać jako całkowity zamiennik mąki. Smak jest opisywany jako bardzo orzechowy, a potrawy zwykle przygotowywane z mąki pszennej mogą się inaczej gotować. Konsumpcja owadów zyskuje na popularności w Stanach Zjednoczonych, dlatego coraz więcej amerykańskich firm używa mąki do krykieta jako składnika.


Będziecie jeść robaki i będziecie szczęśliwi. XD
Pobierz Sarmataa - #bekazlewactwa #polska #4konserwy #neuropa 
SMACZNEGO - Zgodnie z zalecen...
źródło: comment_16609647734MrN1lareU4bhXO9KALvqk.jpg
  • 137
@Sarmataa: tylko nie mów ludziom, że czerwony barwnik jest wytwarzany z robali, bo będą chcieli flagę zmienić XD.

W kraju, w którym większość ludzi kupuje produkty wędlinopodobne, popija je tanim piwem albo wodą z cukrem, słodzikiem i barwnikiem, a potem zagryza ciasteczkiem o składzie dłuższym niż kolejka na Giewont w lipcu ktoś będzie się przejmował, że jeden składnik na liście jest pochodzenia insektowego. Przeczytaj sobie skład paru rzeczy w markecie i
@Sarmataa Jeśli coś jest dobre w smaku, zdrowe i odżywcze to czemu miałbym tego nie jeść nawet jeśli to owad? To czy coś jest obrzydliwe jest kwestią mocno subiektywną. Spójrz na taką kaszankę na przykład, masz tam krew, wątrobę i inne smakowitości opakowane w pyszniutkie jelito. Teoretycznie obrzydliwe, ale w rzeczywistości bardzo smaczne. Albo jak masz czerninę albo flaki. Tak samo można uznać to za paskudztwo, ja jednak uznaje to za przysmak
@czlowiekzcegla: Robaki mnie obrzydzają, kaszanka nie. Przynajmniej ja mam awersję do smaku owadów. Ostatnio chciałem spróbować krewetek i ten sam posmak jak z dzieciństwa. Chyba każdemu zdarzyło się przypadkiem przegryźć owada. xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sarmataa: rzecz biorąc owady to nie jest zły pomysł, bo faktycznie dostarczają dużo białka, a do ich hodowli nie zużywa się dużo wody, aczkolwiek wolałbym, aby to była w przyszłości alternatywa dla mięsa, żeby nie skończyło się tak jak z elektryfikacją motoryzacji, gdzie nowe standardy są narzucane na siłę.