Wpis z mikrobloga

Miraski znacie może sposób na pozbycie się kleju po płytkach ceglopodobnych ze ściany? Skułem te dziadostwo ale klej został, a bez pozbycia się go nie wyrównać ściany i nie nałożę gladzi (ciekawe jak ten etap pójdzie xD). Przecinakiem idzie bardzo wolno a mlotowiertarka za głęboko w moim mniemaniu. Może istnieje jakiś protip na to? #budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo
LeszekMucha - Miraski znacie może sposób na pozbycie się kleju po płytkach ceglopodob...

źródło: comment_1661005070Y5E71PsfopR7NR0NePi9B0.jpg

Pobierz
  • 15
@LeszekMucha: Nie wiem jaki to jest klej konkretnie, ale zwykły klej do kafelek kiedyś pryskałem wodą (i czekałem aż nasiąknie porządnie) i usuwałem kiedyś lekko zaostrzoną szpachelką. Na sucho ciężko było go nawet skuwać, a na mokro schodził jak złoto. Tylko u mnie podłoże to był beton. Jeżeli masz coś miękkiego pod spodem to może być ciężko, ale spróbuj na kawałku czy na "mokro" się da.
Na dzisiaj koniec roboty, wypróbuje :) ale skłaniam się ku szlifierkę, z ta tarcza w miarę ładnie bym wyrównał, zreszta już prawie cały klej #!$%@? szpachelką i przecinakiem. Jeszcze kupa roboty przede mna xD Ciekawe jaki będzie finalny efekt xD Pewnie #!$%@? te robotę niczym wazzup xD
@LeszekMucha: tak jak napisał @merciless85: ale bez dobrego odkurzacza nawet do tego nie podchodź. Nie, Parkside, Stanley i inne podobne nie dadzą rady. Za mała siła ciągu, będziesz miał pył wszędzie. Oczywiście nie zwalnia Cię to z obowiązku odcięcia miejsca pracy przy pomocy folii itp.
Spróbuj jeszcze sposób @BeginEnd, może akurat się uda.
Mam odkurzacz parksida i rzeczywiście jest #!$%@?, jak inne sprzęty z lidla mi się sprawdziły tak odkurzacz jest wyjatkowo nie udany.


@LeszekMucha: ja Ci polecę Starmixa 1425 albo 1635 ale cena Cię nie zadowoli, ewentualnie Flex S 44 L AC albo Makita VC4210L. Ale ceny również do takie użytku zaporowe.
@ksiak: Ee no co ty, nie będę inwestował dużo kwitu w profesjonalne urządzenie gdy ja jestem totalnym amatorem. Nie wykorzystałbym potencjału tych urządzeń nawet w 10 %, no chyba, ze przekwalifikuje na budowlańca :) Chyba po prostu skuje mlotowiertarką głębiej, tylko muszę kupic szerszy przecinak.