Wpis z mikrobloga

Znajomy znajomego ostatnio robił remont w kupionym mieszkaniu w bloku. Musieli zerwać sufit podwieszany bo się trochę sypał i chcieli zrobić nowy.
W suficie podwieszanym znaleźli 10 tys zł. Okazało się że poprzedni właściciel schował tam pieniądze i zapomniał o nich. Oczywiście całość została oddana.
Niezły schowek na oszczedności.
#pieniadze #schowek
  • 50
  • Odpowiedz
@kopek: zupełnie nie rozumiem czemu ten znajomy je komukolwiek oddawał, ale jeśli poczuł się z tym lepiej to jego sprawa, ja bym nie oddał. ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo skoro mieszkanie zostało już sprzedane, to potraktowałbym to jako "prezent na nowy start" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kopek ja znalazłem 3 lata temu w nowo zakupionym domu 3 butelki alkoholu na strychu, schowane razem z choinką, Napoleon, ballantines, Johnie Walker, z 95-96 rok, najprawdopodobniej właściciel schował sobie na święta i zapomniał, z jego opowieści wynikało, że mieli inne nieruchomości, a w tym domu tylko raz obchodzili święta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
ja bym nie oddał


@Glikol_Propylenowy: dziwne to czasy, kiedyś bycie mendą i w sumie to złodziejem było raczej powodem do wstydu, dziś wykopki uznają za stosowne się tym chwalić. ¯_(ツ)_/¯

@Fenrirr: a skąd masz pewność nie mendo, że to nie było np. jeszcze wcześniejszego właściciela?
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: nie mam pewności, bo stwierdzić tego nie mogę, podobnie jak (prawdopodobnie) poprzedni właściciel, który mógł przywłaszczyć kasę. Jeśłi on przywłaszczył, to on jest złodziejem, jeśli ty - ty jesteś złodziejem. Jeśli próbujesz usprawiedliwiać kradzież, to napisz mi to od razu, dodam cię na czarną ze stosowną notką. xD
  • Odpowiedz
W suficie podwieszanym znaleźli 10 tys zł.


@kopek: naprawdę 10 tys zł to jest tak wielka kwota żeby zamurowywać ją w suficie? to jest raptem dwie wypłaty skoro o nich zapomniał. Ten sufit miał zdejmowane kasetony czy był na stałe zaszpachlowany, bo wydaje mi się że znajomy znajomego robi cię w...
  • Odpowiedz