Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukash: człowieku, Olsztyn ma obwodnicę od dwóch (?) lat chyba, a Ty chcesz już dawać ja dla Lidzbarka xDDDD
  • Odpowiedz
@OLLEKS: ile jest tyle jest ale jak ci srodkiem wioski napierdziela 10 tys wozów dziennie plus pewnie z 2 tys tirów to jednak nie mam przeciwko tej obwodniczce xD zawsze to 2 minuty szybciej do olsztyna sie dojedzie i jednen punkt pomiarowy drogówki odpadnie
  • Odpowiedz
@WaranKojtyla: serio tam taki ruch? Jeżdzę tam w weekendy i taki średnio. Szczególnie jak ruskich brak. Przez Smolajny wolno sie jechało, a z reszta ile tam tego było? Kilometr od tablicy do tablicy? Nie jest to tez środek wioski. Okej, do Olsztyna może i szybciej sie dojedzie, szczególnie jak oddadzą kolejny 2 kilometrowy odcinek do Dobrego. #!$%@? na światłach można było tam dostać. BTW serio premier tam pojechał? Beka w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@aei9077: Może zrób osobny wpis nawiązujący do tego, bo inaczej Twoje rzeczowe odpowiedzi giną w tłumie mając po 20 plusów vs 1000 plusów sam wpis.
Tak jak piszesz, są dziesiątki rzeczowych powodów aby krytykować PiS, nie trzeba akurat czepiać się jednej z niewielu rzeczy, której nie spieprzyli.
Natomiast od siebie dodam, że moim zdaniem to nie tylko kwestia funduszy, ale odpowiednie ustawodawstwo, o które zadbano, o ile mnie pamięć nie myli,
  • Odpowiedz
@Logan00: przecież pis zbudował ponad 1500 km dróg ekpreowych i autostrad od 2015 r. A na załączonym zdjęciu chodzi o oddane 2 km na bieżąco.

Ale wykopki i tak to łykną i będą przedstawiać każdy powód jaki to pis zły. Niczym nie różnice się od propagandy #tvpis
  • Odpowiedz
Natomiast od siebie dodam, że moim zdaniem to nie tylko kwestia funduszy, ale odpowiednie ustawodawstwo, o które zadbano, o ile mnie pamięć nie myli, za czasów PO, pozwoliło na przełom w tempie budowy dróg szybkiego ruchu (u wielu naszych sąsiadów budowy nadal się ślimaczą pomimo funduszy).


@kormikez: Zgadza się. W związku z budową Euro 2012 PO przygotowało specustawy, które to przyspieszały. Nie wiem jak jest teraz, ale na pewno polacy wiedzą
  • Odpowiedz
Olsztyn ma obwodnicę od dwóch (?) lat chyba, a Ty chcesz już dawać ja dla Lidzbarka


@banjo: Lidzbark ma rozrysowane plany obwodnicy od 20 lat, może jeszcze chwilę poczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lukash: LW ma kijowe położenie. Dwie rzeki, położenie na styku kilku mezoregionów, deniwelacje na poziomie miasta przekraczają 70 metrów. Kosztowne by to było. I dokąd niby taka obwodnica by prowadziła? Do ruSSkich? Bartoszyce i dalej nic nie ma. Ułatwiać kacapom zadanie w razie konfliktu? Bez sensu. Pochodzę z LW i jakoś na brak obwodnicy nie narzekam.
  • Odpowiedz
@Ogau: dlatego, że w 2012 było euro to mieli z góry powiedziane, że drogi mają być lepsze. Poza tym jest też coś takiego jak podstawowe inwestycje. Jeśli PO zapewniło podstawowe potrzeby drogowe to każde późniejsze są coraz mniej potrzebne co przekłada się na ilość oddawanych dróg. No ale najlepiej brać dane z neta i wysnuwać z dupy wnioski
  • Odpowiedz
@banjo: @OLLEKS: uważam, że obwodnice powinny być dla miasteczek i dużych miast żeby ruch wynieść z miast, szczególnie ciężarowy. Lidzbark ma położenie może i średnie pod kątem obwodnicy, ale nie takie drogi już budowali. Ta część Polski nie rozwija się, bo rządy nie inwestują w drogi należycie. Zrobili obwodnicę i więcej dróg ekspresowych, byłoby bezpieczniej i czas przejazdu by się zmniejszył
  • Odpowiedz