Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,
jakieś 3 tygodnie temu przeglądając mapę wyszukiwarka.uke.gov.pl zauważyłem, że pod moim adresem jako usługi pojawiły się dwie firmy "nowe" firmy, nazwijmy je „A” i „B” świadczące internet światłowodowy z prędkością powyżej 100Mbps.
Jednak po wykonaniu telefonu do tych firm dowiedziałem się od firmy „A”, że na tej stronie są błędne dane i to nie jest zasięg ich sieci, chwilę później wykonałem telefon do firmy „B”, gdzie właściciel powiedział mi, że w moim miejscu nie ma nic i może mi zaoferować jedynie radiówkę.
Warto wspomnieć, że we wsi obok również istnieje światłowód „widmo”, który na mapie jest, lecz realnie nikt nie może z niego skorzystać, bo po prostu fizycznie nie istnieje w tej lokalizacji.

Czy ktoś wie, kto jest odpowiedzialny za wprowadzanie takich danych na mapę? Są to osoby trzecie, lokalni operatorzy czy urzędnicy?

Kiedyś już miałem podobny problem, wtedy nie było mnie na mapie POPC, obecnie projekt ten zakończył się w mojej okolicy, a moja część wsi nie ma dostępu do niczego innego niż mało stabilne radiówki i wolna ne(rw)ostrada, co mogę zrobić w takiej sytuacji? Teraz już nawet mój adres nie jest na mapie białych plam.

#isp #uke #internet #siecikomputerowe #swiatlowod
  • 5
@forcepex: Dane przekazuja operatorzy ale baza zarzadza UKE, w tym moze podawac bledne adresy, blednie je aktualizowac i tak dalej. Nie mowiac o tym, ze Orange wprost klamie, mowiac o oferowaniu uslugi w moim przypadku na kilkudziesieciu adresach gdzie nigdy jej nie bylo i nie bedzie, lub oferowaniu 80mbs gdy w danym miejscu fizycznie nie da sie miec wiecej niz 10-20.