Wpis z mikrobloga

@To_ja_moze_pozamiatam No to może wytłumacz, bo narazie nie dałeś żadnego argumentu. Potem pewnie powiesz o sprawdzaniu sprawdzianów. Ile miałeś kartkowek z wf? Ja przynajmniej na połowie przedmiotow miałem system, gdzie sprawdzało się sprawdzian koledze z ławki
@Phyrexia: Co? Xd sugeruję, że przez to ludzie nawet nie idą się szkolić w kierunku nauczania. U mnie w technikum o tyle było dobrze, że nauczycielki od matematyki, polskiego jak i nauczyciele od przedmiotów zawodowych to byli ludzie którzy lubili to co robią. Spokojnie mogli zarabiać w innych miejscach 2-3 razy więcej. Teraz sobie pomyśl ile dobrych nauczycieli mogło zwątpić przez słabe pensję.
4000 zl za 16h pracy w tygodniu i 2 miesiace wakacji


@GlenGlen12: 4 000? Przecież na start dostają mniej niż najniższa krajowa - zgodnie z decyzją Czarnka (screen) dostają 2949 zł brutto a najniższa to 3010.
Te 4 tys. to po ładnych paru latach pracy i do tego to jest brutto.

16h pracy? Raz, że pensum to 18h ale ono pokrywa tylko lekcje przy tablicy. Poza pensum (czyli staniem przy
Pobierz
źródło: comment_1661421849ubYYkVnjx1FgJ92EaAMpyR.jpg
@KalashnikovMirasnikov: chodzi o zasadę, to ze komuś więcej zapłacisz nie powoduje że to lepszy pracownik - która jest błędna. Bez zmiany zasad pracy nauczycieli będziesz płacił dalej tym samym jakościowo pracownikom tylko że więcej. Celem nie powinno być płacenie złym pracownikom jak najwięcej, tylko płacąc jak najmniej uzyskać jak najlepsze wykonanie zadania.
@GlenGlen12: brakuje 13 000 nauczycieli żeby rozpocząć sezon 2022/2023. Więcej jest także nauczycieli którzy za przyzwoleniem kuratora uczą przedmiotów co do których nie mają normalnych kwalifikacji (np. nauczyciel fizyk dostaje zezwolenie na nauczanie matematyki mimo że normalnie nie mógłby zostać tak zatrudniony).
Skoro jest tak wspaniale to czemu z roku na rok więcej osób się zwalnia i nie są w stanie znaleźć nowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@Goronco: Podajesz szczególny przypadek (wf). Praca poza klasą to nie tylko sprawdzanie kartkówek. O godzinach które musi przepracować poza prowadzeniem lekcji w swojej klasie też nie słyszałeś. Serio szkoda z tobą rozmawiać bo nie znasz w ogóle tematu. Serio najpierw ogarnij temat a potem wróć dyskutować.
Pomijając nawet to wszystko: postulowanie, że pracownik zawodu który powinien mieć (bo obecnie nie ma) znaczący wpływ na rozwój ludzi i państwa powinien mało zarabiać
@GlenGlen12: Zawód nauczyciela niestety bezpowrotnie stracił już swój prestiż, nad czym dość mocno ubolewam.

A kraj, w którym nauczycielom płaci się takie psie pieniądze powinien być po prostu zaorany.
@stan-tookie-1: Proste pytanie jak myślisz dlaczego nauczyciele publiczni coraz częściej zmieniają się w nauczycieli prywatnych albo czemu coraz wiekszy problem jest z lekarzami? Na poczatku trzeba zapłacić żeby móc wybierać najlepszych tak jest i będzie a to że ktoś sobie inną tezę postawił raczej niczego nie zmienia.