Wpis z mikrobloga

@brateczek: Nie jestem specjalistą, ale na CAD Decor Pro jest w okolicach 10k. Pro100 można w tym celu wykorzystać, najtańsza wersja+ program do renderu to coś koło 6k chyba. Ale pro100 bym nie polecał ze względu na niewielkie możliwości Do tego istnieje darmowy sketchup, pcconplanner. Tyle wiem :)
@orfan: W jakim sensie Pro100 ma niewielkie możliwości? Mam, używam i ma duże możliwości. Co prawda K-ray nie dorównuje V-rayowi czy Cycles, ale bardzo spoko to wygląda. Oczywiście pewne mechanizmy jak np kładzenia płytek w porównaniu do Cad Decora są dużo gorsze, bo wiele rzeczy trzeba na piechotę robić, ale za tę cenę uważam że jest bardzo zajebisty. No i wiadomo - Pro100 to soft typowo do mebli, a CAD Decor
@marcel_pijak: Na tyle co poznałem pro100 to zrobinie w nim dokumentacji technicznej jest w powijakach. Możesz wymiarować, ale gdzie przekroje, detale, opisy, tabelki itd. Modelowanie nieregularnych kształtów, skosów ścian, schody, też słabo to wygląda.
Rendery z tego co widziałem robi bardzo porządne, tu się nie ma o co czepiać
@orfan: Bo to program meblowy, więc nie nastawiony na profesjonalne dokumentacje czy przekroje. Do takich rzeczy to raczej ArchiCAD. Od niedawna jest toczenie, więc coś tam można z tego wyciągnąć. Skosy robi się spoko, schody na piechotę zrobi. (do schodów przecież też są osobne programy). Ja jestem zadowolony. Co mi trzeba to wszystko zrobię, a domyślnie robię projekty/wizualki kuchni, a nie całe mieszkania - choć te też na własny użytek robiłem.