Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Mam dość dużo znajomych z Ukrainy, którzy przeprowadzili się do Polski w latach 2012-2021 i rozmawiałem z nimi nt. wojny. Ogólnie ich zdanie o Zelenskim jest złe i jedyne co dobre zrobił, to to, że nie uciekł. Wg nich poprzedni prezydent inwestował w wojsko itp a za wykopowego gigachada Zelenskiego ten kraj szedł w dół i zaczęło się rozkradanie wszystkiego.
#ukraina
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tgb: to nie mogę słowa tylko dobrego przyjaciela z Ukrainy, ogólnie chcę się dowiedzieć, czy ktoś słyszał takie opinie - akurat że względu na rodzaj pracy mam dość duży kontakt i z ludźmi z Ukrainy jak i z Rosji (wszyscy z wykształceniem wyższym) i mam swoje zdanie na temat tych ludzi. O ile narracja UA pokrywa się z rzeczywistością o tyle nawet wykształceni Rosjanie choć swoje myślą to nie przytakną.
@ManamanaTuriruriru: narzeczona mojego brata jest Ukrainką i hejt na Zełeńskiego słyszę ze strony jej rodziny od kilku lat już. Ale wydaje mi się, ze to po prostu jak u nas, ludzie maja różne opinie w zależności od politycznej orientacji. U nas tez niezależnie kto by rządził w czasie wojny by miał swoich zwolenników i przeciwników i chyba zawsze tak było. W ogóle ciężko oceniać czyjekolwiek działania bez dystansu i oglądu pełnej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mondrymiszcz: wiesz nie jestem politologiem, ale poparcie w wyborach nie koniecznie musi się pokrywać z poparciem lub negacją decyzji rządu. Nie głosowałem na PiS, ale jak by budowali gospodarkę a nie ją niszczyli to pewnie bym I'm tyle członków do dupy nie posłał jak teraz mam w zwyczaju
@ManamanaTuriruriru: hmm, to w sumie ciekawe bo znam sporo osób z Ukrainy i tylko jedna która zachwyca się poroszenka jaki to on wspaniały a ten zelenski to nikt.
Ciekawostka jak byl ten atak rakietowy na Odessę 23 lipca dzien po tych obietnicach rosji zgineło kilku ukrainskich żołnierzy wyższych stopniem. Pojawił się tam i poroszenko którego obecni tam ludzie chcieli zlinczować,
@ManamanaTuriruriru: @ManamanaTuriruriru: ale nie pisz tak o prezydencie Zełeńskim, bo to bohater i obrażanie go jest ta równi z obrażaniem Papieża Polaka. A już na pewno nie można wspominać o jego kontach w rajach podatkowych, które wypłynęły podczas afery Pandora Papers (https://www.occrp.org/en/the-pandora-papers/pandora-papers-reveal-offshore-holdings-of-ukrainian-president-and-his-inner-circle). Facet jest skorumpowany jak każdy ukraiński polityk, a nadawanie mu statusu jakiegoś orędownika walki o wolność to jest totalny scam.