Wpis z mikrobloga

@rio97: Miałem play i było tak jak piszesz. Zawsze brak zasięgu. Teraz mam Orange i internetu często brak, ale przynajmniej połączenia i smsy przychodzą zawsze.
@rio97: Zasięg w Tatrach to złozona kwestia.
Odpowiadając najprościej na Twoje pytanie jakich operatorów polecić: zagranicznych, gdyż wymusza roaming.
A co do zasięgu. Stacje bazowe w tatrach są zazwyczaj montowane na schroniskach. T-Mobile ma swoje BTSy na schronisku w Roztoce, Moku, 5 Stawach, Murawańcu, na Ornaku i w Chochołowskiej. Ale te BTSy nie obsłużą na raz takiej ilości ludzi jaka jest w sezonie w tatrach. Bardzo często jest tak, że stoi
@rio97: zdecydowanie tak. Krotkofalówka to koszt 100 zł, naprawde niewiele jak za cos co może uratowac Ci dupsko. A w tym przypadku nie ogranicza Cie nic - nie potrzebujesz nadajników bo to Ty nim jesteś.
@emesi: Masz moze jakis model krotkofalowki do polecenia? Cos co ma dobry stosunek jakosc/cena. Zawsze jak trace w komorce zasieg to mam stresa i chyba pora kupic krotkofalowke.
@tofu2 polecam Motorolę. Budżetowa wersja to T42, za lekko ponad 100zl za dwie sztuki. Trochę droższa wersja to T82, lub T82 Extreme. Ja osobiście korzystam z T82 Extreme. Kupowaliśmy je z różową do wspinaczki i za komplet daliśmy coś koło 340zl w full zestawie. Są genialne. Każda z tych krótkofalówek sprawdzi się w górach, każda nadaje z mocą 0,5W bo więcej prawo nie pozwala. T82 ma trochę lepsza antenę a więc i