Wpis z mikrobloga

Pieniądz w Polsce jest skutecznie ściągany z rynku. Wygląda to znacznie lepiej niż w innych krajach regionu np. na Węgrzech gdzie stopy procentowe wynoszą już powyżej 10%. Oczywiście nie oznacza to, że u nas należy zaprzestać podwyżek (choć nie muszą już być tak szybkie) żeby nie zepsuć tego efektu.
https://tradingeconomics.com/hungary/money-supply-m1

#nieruchomosci #ekonomia #waluty
LaurenceFass - Pieniądz w Polsce jest skutecznie ściągany z rynku. Wygląda to znaczni...

źródło: comment_1661837044Xic6CRK9EhfLlL2g5uByta.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
od 2014 rośnie liniowo do 2020, to co pis #!$%@?ł to te tarcze, które w zasadzie gniotą teraz wszystkie państwa co brały udział w tym cyrku


@TheDzions: Tarcza to 36mld pln, zobacz, że od 2015 idzie 500+ które kosztuje dużo więcej, a wykres nie odczuł tego.

Nie tarcze a ewidentnie obniżenie stóp % tutaj ma wpływ. Stopy na 0,1% i jest efekt, a nie jakieś tarcze.
  • Odpowiedz
@TheDzions: na tym wykresie to rośnie liniowo od 2018. Polecam nałożyć jakaś kartkę czy coś, wtedy lepiej widać. Dużo widać ogólnie po tym wykresie jak się da ostatnie 10 lat. Tak czy siak od deflacji w 2014 #!$%@? 3x więcej kasy na rynku, a my się dziwimy, że mieszkania drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zlmmerman: ja tam się nie dziwie xD o podnoszeniu stópek i o tym że są za niskie już mówiłem w 2015, że ten pieniądz jest za tani. Według mnie, poniżej 4-5% stopy nie powinny w ogóle schodzić
  • Odpowiedz