Wpis z mikrobloga

Pytacie mnie w telefonach i listach: "Zafrasowany, czy dziwi cię że wyborcy KonfedeRuSSji bronią swoich prorosyjskich idoli, Korwina, Brauna, Wilka bardziej zaciekle niż stare baby księdza pedofila gdzieś na zapadłej wsi?". Odpowiadam: "Absolutnie nie. To te same mechanizmy wyparcia. Jak się w coś wierzyło przez całe swoje nastoletnie życie i uważało że to na pewno jest dobre, a potem okazuje się że to jest absolutnie złe, to trudno samemu przed sobą przyznać że było się w błędzie, było się naiwnym, było się pożytecznym idiotą, bo to uderza w nasze ego i powoduje nieprzyjemne uczucie którego uniknąć można tylko dalej idąc w zaparte". #konfederacja #konfederacjacontent #bekazkonfederacji #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #psychologia #polityka
zafrasowany - Pytacie mnie w telefonach i listach: "Zafrasowany, czy dziwi cię że wyb...

źródło: comment_1661846503QEvZxSONpp2OhbVEndNgzI.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@zafrasowany: Generalnie, to jest bardzo konkretny powód dla którego krindżowe, skrajne partyjki rodzaju Konfederacji (ale i nie tylko, pewne odłamy Lewactwa robią dokładnie to samo) bardzo dużo czasu i środków pompują we wmawianie swoim wyborcom, że głosowanie na X to najlepsza decyzja jaką podjęli w swoim życiu, że politycy partii X to są nieomylni geniusze którzy zawsze i we wszystkim mają rację, że tylko partia X jest prawdziwą prawicą/lewicą/#!$%@?ą a cała
  • Odpowiedz
wyborcy KonfedeRuSSji bronią swoich prorosyjskich idoli, Korwina, Brauna, Wilka bardziej zaciekle niż stare baby księdza pedofila gdzieś na zapadłej wsi?". Odpowiadam: "Absolutnie nie


@zafrasowany: nie zgodziłbym się. Fakt, jest to wiara, ale nie jest ona tak mocna jak w przypadku starych bab. One są niereformowalne, młodzi ludzie - owszem. Większość z nich, prędzej czy później, zmieni swoje poglądy, bo taka jest kolej rzeczy. Wielu neuropków i realnych liberałów to przechodziło. Młody
  • Odpowiedz
@zafrasowany: Jak ja się cieszę że dość szybko wyrosłem z kucostwa i korwinizmów. Choć nie ukrywam że przez pewien (niezbyt długi) okres mojego życia wierzyłem we współpracę z Rosją a argumenty o agenturze #!$%@? spływały po mnie jak po kaczce, to jeszcze na długo przed wojną (przed inwazją na Krym w 2014) coś mi zaczęło świtać że z #!$%@? to jednak jest coś nie tak.
  • Odpowiedz
@Gamtaro2: poparcie konfederacji przez takich ludzi to margines i co byś nie zrobił to tacy ludzie będą. Tak samo będą i ludzie popierający komunizm w stalinowskim wydaniu, czy neofaszyści hailujący do nazistowskiej swastyki. Po prostu nazywałoby się to inaczej. Są to ludzie niereformowalni
  • Odpowiedz
@Gamtaro2: To inna sprawa, ale masz rację. Jeszcze rozumiem jak ktoś dostaje za to hajs, #!$%@? się, ale przynajmniej nie głoduje. Najbardziej mnie fascynuje to jak ktoś to robi za darmo xD
  • Odpowiedz