Wpis z mikrobloga

@essos: robię w marketingu, ale jako content writer od dłuższych treści i nie cierpię roboty z social mediami, ale się wypowiem. Przede wszystkim, ważne jest rozumienie algorytmów, jakie tam działają i rozumienie branży w jakiej operuje dana marka. Czy można się tego nauczyć? Oczywiście, są szkolenia. Czy są coś warte? #!$%@? to wie.
@essos: zazwyczaj na "entry level" wystarczy ze pracujesz w malej firmie na typowo administracyjnej posadzie i zapytasz szefa czy mozesz dodatkowo zajac sie ich social mediami. Wtedy otwiera sie okno do eksperymentow :D

protip: jak juz dostaniesz taka mozliwosc to zainwestuj sporo czasu w tracking, musisz wiedziec czy przynosisz przychody. Pozniej takie dane przydadza sie nie tylko do optymalizacji, ale rowniez do potencjalnego awansu w postaci rozpoczecia platnych reklam jak np.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@budus2: @essos: może nie tyle co umiejętność, a wiedza. Nigdy w sumie nie prowadziłem żadnego FP czy IG, ale myślałem że to przecież łatwe. Wrzucasz post, coś dodajesz i gitara. Różowa studiuje wlanie marketing, social media i kiedyś mi mówiła jak to wszystko działa, jakie muszą być te posty, ogólnie objaśniała mi to i dotarło do mnie, że to nie takie proste jak się wydaje. Dla niej wręcz przeciwnie, a
@zielony_goblin: A różowej twojej życzę powodzenia, ale to jest BARDZO ciężki kawałek chleba. Dużo lepszy performance miały w każdej firmie dla jakiej pracowałem jednak wartościowe treści.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@budus2: znaczy się ona się w tym odnajduje, bynajmniej nie dlatego, że jak większość różowych ma FB, IG czy Twittera, a dlatego, że jest humanistką (po liceum), hobbystycznie pisze głównie prozę więc ma lekkie pióro. miała do wyboru takie studia lub dziennikarstwo, które nie było "po drodze" (studiuje zaocznie, miasto daleko od nas). Wyszło, że po tych socialach jest większa szansa na pracę, lepsze pieniądze.

Teraz w sumie kombinujemy jak wkręcić
@essos: można się wszystkiego nauczyć. Trzeba przede wszystkim być kreatywnym, no i trudno dostać pierwszą robotę, bo jest naprawdę sporo chętnych. Pracuje w social mediach wiec możesz pytać o coś konkretnego w razie czego.
@essos: Trzepnij sobie trochę literatury i darmowych szkoleń / webinarów to będziesz wiedział w którym kierunku iść. Poszukaj agencji Social Tigers (obecnie tigers.pl) dają dużo materiałów za darmo. W dużym skrócie: nie ma już czegoś takiego jak "prowadzenie social media", postowanie jest tylko jednym, właściwie drobnym trybikiem w social media marketingu. No, chyba że w polskim MŚP gdzie ludzie jeszcze wierzą, że postując o swojej fotowoltaice na instagramie znajdą klientów.