Wpis z mikrobloga

Na wstepie chcę zaznaczyć, że nie jestem propis aby nikt mi nie zarzucał sympatyzowania z tą partią ale czemu wystawienie "faktury" za reparacje wojenne, których nigdy nie otrzymaliśmy jest czymś nie na miejscu według wielu osób, a wręcz czymś godnym pogardy.
Niemcy #!$%@? nasz kraj i powinni się z tego rozliczyć.Wiele krajów otrzymało reperacje ale nie Polska.
Wiem, że Polska zrzekła się reparacji ale to było za czasów komunistycznych, kiedy to nie Polacy się tego zrzekali tak naprawę, a ruscy.

Pytam serio bo może jestem nie doinformowany i chciałbym poznać zdanie drugiej strony ale chciałabym aby były to merytoryczne argumenty, a nie wyzywanie się od pisowców i ruskich onuc.
#wojna #niemcy #polska
  • 100
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 174
@nocne_zwidy: 3RP jest prawnym kontynuatorem PRL. A tenże PRL zrzekł się odszkodowań. Tak samo jak PRL zawarł z Niemcami umowy o wzajemnym uznaniu granic. Jak podważasz moc prawną PRL do zawierania umów międzypaństwowych, to podważasz też uznanie granic.
  • Odpowiedz
Na wstepie chcę zaznaczyć, że nie jestem propis aby nikt mi nie zarzucał sympatyzowania z tą partią ale czemu wystawienie "faktury" za reparacje wojenne, których nigdy nie otrzymaliśmy jest czymś nie na miejscu według wielu osób, a wręcz czymś godnym pogardy.


@nocne_zwidy: Dlatego, ze temat reparacji jest z punktu widzenia prawa miedzynarodowego tematem zamknietym i nadaje sie co najwyzej do podburzania elektoratu na polskim podworku jako temat zastepczy.
  • Odpowiedz
@Strahl:

Dlatego, ze temat reparacji jest z punktu widzenia prawa miedzynarodowego tematem zamknietym i nadaje sie co najwyzej do podburzania elektoratu na polskim podworku jako temat zastepczy.


Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że PIS traktuje to jako temat zastępczy i wszczynanie wojny Polsko Polskiej, ale to że się z nami nie rozliczyli to jest fakt, którego nie zależy negować.Myslę, że to jest coś ponad podziałami i zdaniem innych państw.
  • Odpowiedz
Wiem, że Polska zrzekła się reparacji ale to było za czasów komunistycznych, kiedy to nie Polacy się tego zrzekali tak naprawę, a ruscy.


@nocne_zwidy: To moze tak:

Podwazasz zrzeczenie sie reparacji bo to bylo za czasow ruskich.
OK to w takim momencie musimy podwazyc WSZYSTKIE decyzje podejmowane za tamtych czasow.

W przyszlosci mozna sie powolac na taki agrument zawsze. Bo wtedy rzadzili oni a nie my to anulujemy ichnie decyzje.

BTW
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
a nie wyzywanie się od pisowców i ruskich onuc.


@nocne_zwidy: ale wyzywanie od onuc akurat ma tutaj uzasadnienie. PiS na użytek partyjny skłóca nas z zachodem na czym korzystają ruskie.
  • Odpowiedz
@gorzki99:

Podwazasz zrzeczenie sie reparacji bo to bylo za czasow ruskich.

OK to w takim momencie musimy podwazyc WSZYSTKIE decyzje podejmowane za tamtych czasow

A jakie decyzje za tamtych czasów były korzystne dla Polaków, które chcielibyśmy utrzymać?
  • Odpowiedz
@Strahl:

Dlatego, ze temat reparacji jest z punktu widzenia prawa miedzynarodowego tematem zamknietym i nadaje sie co najwyzej do podburzania elektoratu na polskim podworku jako temat zastepczy.


Przecież podburza się tylko jedna strona, na dodatek właśnie ta którą sam reprezentujesz.
Taki rachunek powinien być wystawiony dawno temu. To, że jest to w dużej mierze na użytek wewnętrzny to też prawda. Tutaj doceniam Kaczafiego, bo sam zobacz, że niemal cała opozycja musiała
  • Odpowiedz
@szasznik:

ale wyzywanie od onuc akurat ma tutaj uzasadnienie. PiS na użytek partyjny skłóca nas z zachodem na czym korzystają ruskie.


Akurat nie w kontekście mojej wypowiedzi bo ja nie chcę się z nikim kłócić.Chcę tylko wysłuchać opinni innych i myślę, ze jest to zdrowe podejście.
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy:
NIe chce mi sie teraz na szybko szukac. Chodzi o to ze nie zrozumiales przekazu.

Jak raz dopuscisz do takiego precedensu to bedziesz mial problem. Bedzie mozna podwazyc wszystko i zawsze. Kazde wczesniej podjete decyzje. "Troche" spadnie wtedy wiarygodnosc.

Mamy tego przyklad wlasnie teraz. Polska kiedys zobowiazala sie do pewnych ruchow. Teraz ich nie wykonuje. No i mamy zablokowane srodki z KPO i nie do konca fajna pozycje w UE.
  • Odpowiedz
Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że PIS traktuje to jako temat zastępczy i wszczynanie wojny Polsko Polskiej, ale to że się z nami nie rozliczyli to jest fakt, którego nie zależy negować.Myslę, że to jest coś ponad podziałami i zdaniem innych państw.


@nocne_zwidy:

Zarzut nr 1: oświadczenie było wydane w czasach PRL i nie wiąże III RP. Oczywiście, politycznie i historycznie odcinamy się od PRL. Ale w świetle prawa międzynarodowego,
Strahl - > Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że PIS traktuje to jako temat zastęp...

źródło: comment_1662070840YK3NuK1di5Yw9jBRysdKrW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
za późno jest według mnie. Polska powinna była atakować ten temat zaraz po 1989r. a kaczor mógł już to zrobić w 2005r.


@Grooveer: w 2004 akurat byla glosna sprawa Zwiazku Wypedzonych gdzie Schröder powiedzial, ze nie bedzie chcial od Polski niczego w kontekscie ludzi wysiedlonych z bylych terenow niemieckich, na co rada ministrow stwierdzila, ze temat reparacji jest zamkniety a oswiadczenie z 1953 roku jest obowiazujace, wiec troche kiepsko byloby po
  • Odpowiedz
@Strahl dla mnie najlepsze w tej całej szopce jest to, że kaczor dopiero teraz zaczął tą akcję po tylu latach rządzenia. Czy jest jakaś gorsza wersja populizmu?
  • Odpowiedz
Masz rację i wcale w to nie wątpię więc skoro PIS zrywa umowę zawartą przez nasz "rząd" to dzisiejsza władza powinna być konsekwętna w tym co mówią ale jak narazie jest wałkowany temat bezsensowności roszczeń, a nie ich podstaw.


@nocne_zwidy: Podstawy braku podstaw calkiem ladnie Ci wyjasnil @strahl ciut wyzej (btw czapki z glow za tak merytoryczne wyjasnnienie sam czytalem z zaciekawieniem)

Ale inaczej. Kiedys stalin (ustami polski) zrzekl sie reparacji
  • Odpowiedz