Wpis z mikrobloga

@michal1498: Mnie zęby bolały z 2 miesiące i postanowiłem wreszcie udać się do dentystki, okazuje się że o 3 zęby więcej do roboty miałem, niż mnie bolały (,) Teraz to mnie najbardziej boli protfel :/
@michal1498: #!$%@? tam szczęście xD tez mnie nie boli nigdy a potem u dentysty sie okazuje ze w srodku caly do wymiany, chociaz na zewnątrz biały i błyszczący


@360obrot: ja raz tak mialem XD ide do dentysty, bo ciagle mnie w szyi az bolalo, ale nie wiedzialem od czego, bo zeby niby cale. Sie okazalo, ze niby calutki zab byl caly sprochnialy i tylko cienka warstwa na nim lezala szkliwa
@Niebadzlosiem: ja chodzę na NFZ. Mam piękne zęby, choć słabe, więc latam do dentystki często. Mam plomby białe lub kompozytowe, jak kiedyś ją podpytalam, czy jeszcze robią amalgamaty to się uśmiała, że dawno już nie. Jedyne, czego nie ogarnięto mi nfzetowo to dwie kanałówki 5 i 6. Co roku mam czyszczenie z kamienia, choć nie za bardzo jest u mnie co czyścić.
@Niebadzlosiem: zarabiam niewiele więcej od Ciebie i ostatnio wydałem 1200 zł na leczenie wszystkiego co tylko miałem zepsute plus usuwanie kamienia. Ale z kamieniem już był ostatni dzwonek bo zachodził pod dziąsła dosyć głęboko i mogło się skończyć wypadaniem zębów. Także leć do dentysty, masz aż 3000 zł odłozoe to je wydaj xd
zęby to geny… niektórzy maja kamień po 3 dniach nie mycia i po 40 padają już większością inni maja pełna gębę zębów do starości
@Niebadzlosiem: Nie musisz robić ich wszystkich na raz, ba - wręcz to niemożliwe - terminy u dobrych dentystów są takie że i tak pewnie zrobi jednego zęba - kolejna wizyta za 2 miesiące - potem drugiego - potem kolejna wizyta za 2 miesiące i tak dalej. A jak jakiś będzie kanałowo do leczenia to jeszcze bardziej się wydłuży robienie jednego zęba. A te 150-200 miesięcznie dasz radę uzbierać, to nie będzie
@Niebadzlosiem: ja we Wrocławiu zwykłe leczenie zęba plus polerowanko zębów - 130 złotych. Ale kobitka jest aniołem i trochę się czeka na wizytę, bo robi dobrze i tanio ;) Póki się nie pójdzie i nie sprawdzi każdego zęba, nie zrobi zdjęcia to nie będzie wiadomo ile jest do zrobienia - może wcale nie jest tak źle, a prędzej czy później u dentysty się wyląduje (lepiej prędzej;)).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@korpoRator: ta "taka uroda". Uwielbiam jak lekarzowi sie nie chce i rzuca tym hasłem i wszystkie problemy znikajo( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Theo_Y: 10 lat minęło, zęby zdrowe a ostatnie co można powiedzieć o mojej dentystce to, że się jej nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#!$%@?łem się na te krwawiące dziąsła i wróciłem do mojej dentystki. Powiedziała, że to "uroda" Zębów a nie ubytki i tak mija 10 lat tego czasu i zęby zdrowe. Głupia


@korpoRator: to tak samo jak aldent, one chyba scamuja zeby wiecej zarobic

Z kolei taka inna niezalezna baba robi takie plomby ze wypadaja
Pewnie ciężko w to uwierzyć, ale u dentysty ostatni raz byłem jeszcze w dzieciństwie, a zęby bolą mnie od co najmniej10 lat. Ogólnie stan moich zębów to jedna wielka tragedia, ale i tak nie ma siły we wszechświecie, która zmusiłaby mnie do pójścia i leczenia tego wszystkiego. Dlaczego? Otóż cierpię na dentofobię tak gigantyczną, że nawet śmierci nie boję się tak bardzo jak dentystów, tak gigantyczną, że nierzadko zdarzało mi się mdleć