Wpis z mikrobloga

Ale to jest dobra książka! Nie będę ukrywał - mimo że w moim ulubionym klimacie i kręgu zainteresowań to czasem ciężko mi było zrozumieć czy wyobrazić sobie to co autor opisuje, niemniej jednak opis sofonu i jego wykorzystania w kontekście fałszowania wyników badań w akceleratorach cząstek "rozsadził mi mózg" - świetne to było. (nie wrzucam w spojler bo bez kontekstu i tak nie wiadomo o co chodzi)

Czy pozostałe dwie części też trzymają taki poziom?

#ksiazki #czytajzwykopem #scifi
pepepanpatryk - Ale to jest dobra książka! Nie będę ukrywał - mimo że w moim ulubiony...

źródło: comment_1662227750dwOBNaDd48m6jDcXEfLbgK.jpg

Pobierz
  • 16
Jeżeli nie rozpisując się o całości, to chociaż kto i po co fałszował?


@Iandschaft: w spolierze ,bo może ktoś jeszcze nie czytał. Dla mnie straszliwe bzdura. Jedna z wielu w tej książce, które w sumie spowodowały, że nie przebrnąłem przez nią. Jest to chyba jedyna książka, która mnie pokonała. Zawsze jakoś docierałem do końca.

@pepepanpatryk: Nie tylko z tym autor popłynął. Zresztą nawet gdyby przymknąć na to wszystko oko to nie potrafiłem wczuć się w żadnego z bohaterów. Decyzje jakie podejmowali były dla mnie całkowicie niezrozumiała. Nawet jakby były losowe to bym to sobie jakoś potrafił zracjonalizować.
@pepepanpatryk: Najgorsza książka sci-fi jaką czytałem w ostatnim czasie, a na pewno najbardziej przehajpowana. Płascy bohaterowie, idiotyczne wstawki z przebiegu "gry komputerowej", opisy wymyślonych zjawisk jak z książki popularnonaukowej albo jakiegoś podręcznika. Pasta o serwerowni ma więcej polotu. Osobiście nie polecam i nie rozumiem jak ludzie mogą się tym zachwycać.