Wpis z mikrobloga

#modameska #wesele
Kilka osób wczoraj skrytykowało dość mocno mój pomysł na pójście na ślub i wesele jako gość w czarnej koszuli. Być może zestawienie z granatowym garniturem i niebieskim (pasującym kolorystycznie) krawatem nie było najszczęśliwszym zestawieniem. Jeden nawet napisał - cytuję "fuj". Ale nie wiem czy chodziło mu o ubranie, czy moją sylwetkę. XD
W każdym razie udało mi się jeszcze na szybko kupić pasującą na mnie białą koszulę, co był chyba najlepszym rozwiązaniem. Do tego na nogach proste, klasyczne oxfordy.
Fakt jest taki, że z tego co udało mi się zaobserwować byłem na imprezie jedynym "poprawnie" ubranym mężczyzną.
Poprawnie, tzn. gładki, granatowy garnitur, biała koszula, krawat poprawnej długości, na nogach oxfordy.
Spora część męskiej, młodszej części (25-30 lat) w ogóle nie miała krawatów, koszule białe, ale od samego początku bez marynarek i z rozpiętymi guzikami pod szyją.
Garnitury w kratkę, w paski.
Hitem był zestaw: szarawy garnitur w kratkę z przykrótkimi spodniami (do kostki) i na nogach granatowe loafersy (wyglądające na raczej dość drogie). Bez krawata. Biała koszula rozpięta pod szyją.
Ciekawe co by na to powiedzieli wykopowi modnisie ;)
Starsi faceci - klasycznie: kremowa koszula z krótkim rękawem, krawat do połowy brzucha, buty - czarne, brązowe, ale wypastowane.
Kilku było w czarnych koszulach, z krawatem, bez krawata, różnie.

Dlaczego o tym piszę?
Ano dlatego, że mam nauczkę, że napinanie się na "jedynie słuszny" i klasyczny wygląd na wesele nie ma większego sensu.
No chyba, że wiadomo, że będzie tam ekipa dająca #!$%@? o męską modę.

I nie, nie mam o nic tutaj bólu dupy. Zwyczajnie dzielę się z Wami (tymi zaglądającymi tu rzadko po porady) moimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam.
  • 4
Ciekawe co by na to powiedzieli wykopowi modnisie ;)


@dominowiak: jakby TAMCI ludzie zapytali się co myślimy o ich ubiorze z prośbą o radę to dostaliby odpowiedź ¯\_(ツ)_/¯, swoją drogą nie wiem czy ktoś krytykował czarną koszulę jako "niepoprawną" tylko po prostu źle to wyglądało i tyle XD
swoją drogą nie wiem czy ktoś krytykował czarną koszulę jako "niepoprawną" tylko po prostu źle to wyglądało i tyle XD


@pieczk: nie mieściła się w kanonie zestawów "jak należy ubrać się na wesele". Co nie wyklucza drugiej opcji.
@dominowiak: Byku, po to się zna i stosuje zasady ubioru, by wyglądać godnie i poprawnie. Nie by porównywać się z innymi, tylko mieć spokój ducha i świadomość, że Ty o siebie zadbałeś, włożyłeś w coś pracę i wykazałeś zaangażowaniem. Nie masz wyglądać lepiej od innych, takie podejście to dziecinada. Robisz to dla siebie i swojej pewności. Jeśli się porównujesz, to znaczy że jej nie masz.
Byku, po to się zna i stosuje zasady ubioru, by wyglądać godnie i poprawnie. Nie by porównywać się z innymi, tylko mieć spokój ducha i świadomość, że Ty o siebie zadbałeś, włożyłeś w coś pracę i wykazałeś zaangażowaniem


@CimBor: Tak właśnie to miało miejsce.

Robisz to dla siebie i swojej pewności.


@CimBor: Uwierz mi, że tak właśnie było :D

Jeśli się porównujesz, to znaczy że jej nie masz.


@CimBor: