Wpis z mikrobloga

@sadistikexekution: szczególnie było to dla mnie widoczne podczas pandemii. Ktoś podawał jakąś tezę i było to werfyikowane przez fact checkingi, które były potem wszędzie powielane w mediach. A wyglądało to wedle schematu:

Teza: Minister środowiska Niemiec na podstawie badań wykonanych przez niemieckie laboratoria stwierdził że w odrze jest rtęć.

Fact Check: W odrze nie ma rtęci ... i tutaj trochę tekstu bez ładu i składu. A całość nawet nie podpisane przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Kempes: Kurna, mam uczulenie na słowo fact check od kiedy zrobiła się afera, że coś tam nakłamali.

To broń cholernie obosieczna (,)

@DIO_: fact check na dziś narzędzie propagandy. Zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie niż twierdzą w faktczekach albo piszą tak, że technicznie nie jest to nieprawda ale ewidentnie manipulacja.

Zazwyczaj sam fakt, że artykuł o czymś pojawia się w korporacyjnych faktczekach, świadczy o tym, że starają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LM2525: Fair enough. Zasugerowałam się Reutersem u OPa i trzymałam tego standardu; jestem w stanie uwierzyć, że w przypadku mniej znanych serwisów tego typu może dochodzić do robienia po łebkach.

@sadistikexekution: a uwierzysz, że prezes Reuters zajmuje pozycję w radzie zarządu Pfizera? Jednocześnie to Reuters jest właśnie dostawcą faktczeków m.in. dla Facebooka.
Także za każdym razem gdy pojawia się słowo covid albo szczepionka w jakimś materiale na Facebooku, i automatycznie
szpongiel - > @LM2525: Fair enough. Zasugerowałam się Reutersem u OPa i trzymałam teg...

źródło: comment_1662560729AEvMjGc9M7BJv0ljvvE0zv.jpg

Pobierz
@Kempes: @DIO_: @LM2525: @sadistikexekution: @szpongiel:
Gościu nie zgadza się na nazywanie ucznia "odpowiednimi zaimkami". W związku z tym dostał zakaz przychodzenia do szkoły. Pomimo tego próbował uczyć i go posadzono za łamanie zakazu.

No i fakt checker stwierdzi że chłop poszedł siedzieć za łamanie zakazu sądu i koniec, potem ktoś używa tego "fact checka" do stwierdzenia że areszt nie ma nic wspólnego z sytuacją z zaimkami. Ale