Wpis z mikrobloga

  • 9
@throwaway2137 Jak nie wyjeżdża? Ja wyjechałam po specce, tak samo 9 osób z naszej 20 osobowej grupy.
Podobne statystyki u siostry tuż po studiach. Także nie wiem skąd czerpiesz informacje.
  • Odpowiedz
@bnchxoxoxo: co z tego że otwierają nowe wydziały jeśli nie wzrasta liczba miejsc na specjalizacjach? Staż też planują wywalić. Zresztą na tych nowych wydziałach to wcale nie jest tak kolorowo bo nie mają bazy dydaktycznej (niektóre uczelnie rekrutują teraz wykładowców xD) ani ćwiczeniowej (gdzie w takim Radomiu porządne centrum symulacji czy szpitale kliniczne?)
  • Odpowiedz
@Wjolka: Z innych kierunków też wyjeżdżają.
To jest norma, że część obywateli wybiera emigrację.

To że w innych zawodach nie brakuje pracowników po prostu świadczy o tym, że lekarzy za mało się edukuje, a nie o ich nagłej masowej emigracji.
  • Odpowiedz
@Wjolka: Nie wiem lecz się domyślam, ale widać ze w pl jest myśl „#!$%@? im bardziej koniowalom” a później płacz ze nie ma kto ich leczyć w pl.
  • Odpowiedz
  • 9
@krajzega Stawki są windowane w szalony sposób, oferuje się mieszkanie itd. - i dalej nie ma chętnych. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@moniek9 Przede wszytskim warunki i charakter pracy. Młodzi zaczęli przedkładać swoje zdrowie psychiczne i komfort nad zarobki. Kalkulują w inny sposób.
Od tego masowa emigracja w ostatniej dekadzie.
  • Odpowiedz
@Wjolka:

Młodzi zaczęli przedkładać swoje zdrowie >psychiczne i komfort nad zarobki. Kalkulują w >inny sposób.


O to to to. Mam zajebista prace ale moi starsi nie mogą zrozumieć ze nie chce #!$%@? w jakimś gownie za 1k więcej.
  • Odpowiedz