Wpis z mikrobloga

Budżet około 60k. Auto rodzinne. Benzyna. Co powinno być mało awaryjne i polecane?

Co wybrać?

  • Ford Mondeo mk5, silnik 1.5 EcoBoost 160 KM 19.6% (9)
  • Opel Astra K kombi, silnik 1.4 turbo 125/150 KM 4.3% (2)
  • Skoda Octavia III, silnik 1.4 TSI 150 KM 15.2% (7)
  • Seat Leon mk3 kombi 4.3% (2)
  • Hyundai i30 mk3 kombi, silnik 1.4 T-GDi 140 KM 10.9% (5)
  • Kia Ceed mk2 kombi, silnik 1.6 GDI 135 KM 10.9% (5)
  • Volkswagen Golf VII kombi, silnik 1.4 TSI 2.2% (1)
  • Toyota Auris mk2 kombi, silnik 1.6 132 KM 30.4% (14)
  • Renault Megane mk4 kombi 2.2% (1)
  • Inny. Napisz w komentarzu jaki. 0% (0)

Oddanych głosów: 46

  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piotrek6312: Auto rodzinne i wpisujesz Astrę, Leona, Golfa, i30 itp? Nie wiem jak dużą masz rodzinę, ale z tych wymienionych to tylko Octavia i Mondeo rozmiarowo do takiego pretendują ( ͡° ͜ʖ ͡°) Osobiście polubiłem minivany, bo to wygodne tatusiowozy. Touran, Scenic, C-Max, C4 Grande, Espace, S-Max - gdybym zmieniał to pewnie na te kierunki bym patrzył ¯\_(ツ)_/¯
@ciezki_przypadek: Ale o czym ty piszesz. Większość kombiaków w segmencie C dla rodziny 2+2 jest idealna. Jedynie, że masz dorosłe dzieci po 185cm wzrostu.

Bagażnik 500 litrów, miejsce dla 4 osób. Przy tym nie jest to jakaś większa landara, więc nie ma problemu z parkowaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kegnar: Być może mam wygórowane potrzeby bagażnikowe, choć to pewnie przez to, że muszę jeszcze pakować przynajmniej jeden wózek dla kaszojadów.
@Piotrek6312: Jeżeli jesteś pewien, że Ci wystarczy to leć po rankingach awaryjności i żywotności silników. Ja z mniejszych pewnie przychylałbym się do Auris albo Megane bo mam same dobre doświadczenia z autami Renault (Megane II i Clio IV). Z większych z listy pewnie patrzyłbym na Octavię.
@Hutterite: To
@Hutterite: Subiektywnie Toyota jest brzydka z zewnątrz jak i wewnątrz. Myślę o tej marce jedynie dlatego, że zawsze słynęła z niezawodności i jest tego wszędzie pełno, więc jest co wybrać. A pod jakim względem wywala oczy przy naprawach? Znaczy się jest tanio czy drogo?