Wpis z mikrobloga

teściowa wczoraj dostała taki list od Kurskiego, chce płacić, ale powiedziałem jej aby się jeszcze wstrzymała bo poradzę się ekspertów aka elity internetu, tak więc biorę po 200zł z konta każdej drużyny i słucham Państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #polska #bekazpisu #pocztapolska #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
SpasticInk - teściowa wczoraj dostała taki list od Kurskiego, chce płacić, ale powied...

źródło: comment_1662724792O1fo2JvmgxEgYyAlxOcdKb.jpg

Pobierz
  • 36
@gusioo: anteny nie ma, bo mieszka w kamienicy gdzie od lat ma podłączone UPC, z sąsiadami żyje dobrze, to zgrana wspólnota, więc raczej nikt nie doniósł.

Nic też nie wyrejestrowywała. Listonosza mogła wpuścić. To co dziwne, że to jest jakaś kumulacja opłat od 2017 roku, dopytam ją czy coś w tym okresie robiła
@Vank: na szybko z neta:

Podstawowy termin przedawnienia długu wynosi 6 lat i jest on określony we wspomnianym art. 117 KC. Warto tutaj zaznaczyć, że został on skrócony w 2018 roku, ponieważ wcześniej wynosił aż 10 lat.


więc chyba nie, zresztą to pisowski burdel, więc pod rtv może jeszcze inne zapisy są
@SpasticInk: kumulacja jest zawsze - listonosz ma chyba możliwość "kontroli" czy jest odbiornik w mieszkaniu.

Jak nic nie nawywijała teściowa to bym poszedł do prawnika - przecież muszą mi udowodnić, że mam TV i odbieram sygnał TVP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpasticInk: a to lipa. Pocieszenie takie że jej pieniążki pójdą na ciekawe filmy i seriale, o wiadomościach ze świata i kraju nawet nie wspomnę
@gusioo: no raczej nie może:

Listonosz nie może kontrolować, czy mamy sprzęt RTV - minister potwierdza stanowisko Rzecznika. Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa potwierdził wątpliwości RPO o braku podstaw prawnych do kontrolowania naszych mieszkań.


właśnie mi napisała, że po prostu w 2017 przestała płacić abonament i teraz sobie o niej przypomnieli najwyraźniej
właśnie mi napisała, że po prostu w 2017 przestała płacić abonament i teraz sobie o niej przypomnieli najwyraźniej


@SpasticInk: Przestała płacić abonament bez wyrejestrowania odbiornika, więc wtopiła niestety :( Gdyby wyrejestrowała, nie było by problemu. Coś pewnie zapłacić będzie musiała, kwestia jeszcze przedawnienia, ale tu już dopytałbym specjalisty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@gusioo: no raczej nie może:


Listonosz nie może kontrolować, czy mamy sprzęt RTV - minister potwierdza stanowisko Rzecznika. Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa potwierdził wątpliwości RPO o braku podstaw prawnych do kontrolowania naszych mieszkań.


właśnie mi napisała, że po prostu w 2017 przestała płacić abonament i teraz sobie o niej przypomnieli najwyraźniej

@SpasticInk: no to przypał, jak nie wyrejestrowała odbiornika tylko nagle z dupy przestała płacić