Wpis z mikrobloga

Wczoraj na lotnisku odwołano mi lot z Krakowa do Bari (lot WizzAirem). Miał to być krótki urlop, więc żadne przebukowanie nie pasowało. Rozumiem, że dostanę zwrot za bilety plus 250 EUR odszkodowanie, ale co np. z kosztami, które poniosłem za noclegi? Miał ktoś taka sytuacje? Były opłacone z góry. #wizzair #ryanair #lotnictwo #kociochpyta
  • 7
@Ludwikkk: jaki powód podali Ci w mailu? mi wlasnie odwołali lot z gdanska do norwegii na jutro, a w mailu mam powód: due to an aircraft downgrade applied as a result of unpredictable maintenance requirements.
@qzder: "Szanowny Kliencie,

Z przykrością informujemy, że Twój lot KRK-BRI został odwołany.

Jako linia lotnicza możemy stanąć w obliczu sytuacji, które prowadzą do opóźnień lub odwołań lotów, za które serdecznie przepraszamy. Pragniemy zapewnić, że podejmujemy wszelkie niezbędne działania, aby zminimalizować wszelkie powstałe niedogodności."
@Ludwikkk: Z tego co kojarzę, to otrzymanie ryczałtowego odszkodowania w wysokości 250 EUR, nie powoduje, że nie można ubiegać się o pokrycie przez linię lotniczą Twoich rzeczywistych kosztów.

Niestety nie wiem jak to wygląda w szczegółach, a zwłaszcza czy te 250 EUR będzie odliczane od udokumentowanych kosztów. Biorąc pod uwagę, że mowa o przewoźniku niskokosztowym, bez prawnika/kancelarii raczej się nie uda.

Zadzwoń może AirCompensy czy jakiejś innej firmy zajmującej się odszkodowaniami