Wpis z mikrobloga

@MilionoweMultikonto: @s---k: w pl podobno ma być tak samo od stycznia 2023 - kaucja do butelek zwracana w automacie. W Skandynawii (i w Niemczech chyba tez) można dostać za ten kupon gotówkę w kasie także nie trzeba jej wydawać w sklepie od razu.
No ale znając nasz rząd to będzie turbo skomplikowane i przekombinowane xdd
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@jamlowski: dla 5 groszy to wole wywalic do pojemnika jakiegokolwiek, niz sie uzerac z ciagnieciem worka do sklepu i meczyc, czy przyjmie butelke czy nie oraz czekac, az ekspedientka podejdzie i mi pomoze.
  • Odpowiedz
@s---k: Hmm... ciekawe, na Słowacji automat na butelki w Lidlu przyjmuje butelki i puszki jak leci - nawet tych, których nie mają w ofercie.
  • Odpowiedz
@s---k: Mi ostatnio przyjął nawet butelkę 0,5 l, którą kupiłem w automacie, a tej konkretnej wody nawet nie ma na sklepie. xD
  • Odpowiedz
@Bravado: Pokaż mi gdzie napisałem że do uzyskania jest tylkoni wyłącznie o bon za 70 zł?? Podałem tylko przykład ile butelek potrzeba na uzyskanie bonu o maksymalnej kwocie (...)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tekserew: fakt, że te 5 gr nic nie znacza, i tez pewnie nie bedzie mi sie chcialo skladowac butelek, ale inna sprawa jak wejdzie kaucja. Jak mieszkalam w Holandii, to zal bylo wyrzucac xD
  • Odpowiedz
@PeterFile: Tak, zanim zostanie wprowadzony obowiązek i kaucja przyzwyczaja ludzi i na razie na tym więcej tracą niż mają korzyści bo poza tymi 5 groszami muszą jeszcze wprowadzić gospodarkę tymi plastikami i magazynowanie, narzucają na siebie dużo obowiązków i kosztów z tym związanych, a przychód ze sprzedaży plastików nie wiem czy zrekompensuje im 10% tego co ich kosztowało wdrożenie tego systemu
  • Odpowiedz