Wpis z mikrobloga

@jmuhha: ja chciałam we Włoszech, ale jak wróciłam to już nie chce ( ͡° ʖ̯ ͡°) może pogodę mają ładna ale na minus:

-jedzenie,
-smieci,
-slabo wyglądają przedmieścia miast,
@PodniebnyMurzyn: owszem, maja slaba kuchnie. prosta jak barszcz, opierajaca sie na mace, wodzie i prostych warzywach. Znacznie smaczniejsza jest jakas kuchnia azjatycka. Nie mowie, ze kuchnia wloska nie jest smaczna, bo jest, ale jest jałowa i jak ktos dba o siebie, to raczej ciezko byloby mu bilansowac diete bedac tak w pelni oddanym Italii. Pizza neopolitanska, czy carbonara, jakis makaron z oliwa i czosnkiem to sa smaki umami, ale maja slabe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@jmuhha: @PodniebnyMurzyn: @PodniebnyMurzyn: @PiotrFr: @milvanb: @milvanb: włoska kuchnia jest przereklamowana.

Pizza? No to jest już wszędzie, i to taka, która praktycznie się się różni od tej oryginalnej. Teraz każdy może kupić piec i kamień, włoskie pizzerie są na każdym kroku.
Ale tak naprawdę pizza to było i jest jedzenie dla biedoty. Placek z mąki i wody, polany pomidorami i posypany zielskiem (bazylia, smaczna, ale taka bazylia
@mk321: co wiecej, w kazdym miescie wojewodzkim, a coraz czesciej w takich mniejszych miastach, gdzie ludzie maja rozum i godnosc czlowieka, pojawiaja sie pizze lepsze niz te w Neapolu, czy innej Katanii. To, co kiedys bylo uznawane za wow podczas wycieczki do Wloch, bylo spowodowane tym, ze ludzie w Polsce zarli pizze o nazwie pizza kebab, albo inne podrzedne pizzerie serwujace tani zapychacz dla studenta. Dopiero swiadomosc ludzi w duzych miastach