Wpis z mikrobloga

Kurde, muszę przestać jeść słodycze. Czy jest tutaj Mirek/Mirabelka mająca tak samo jak ja, po kilka batonów, czekoladkę, ciastek codiznnie? Wiem, że to mi bardzo szkodzi ale kute brak mi silnej woli. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najdłużej bez slodyczy ostatnio wytrzymałem 4 dni. Kiedy nie mam ochoty na słodycze? Gdy jestem przeziębiony albo jestem w innym stanie odurzenia nie alkoholowym
#jedzenie #zdrowie #slodycze #medycyna
  • 11
@moll to się wiąże też z przyzwyczajeniami, np. rano śniadanie, a po kawa parzona niesłodzona bo do niej baton, ciastka w czekoladzie itp. Tak samo kiedy się nudzę, niczym nie zajmuje tylko przeglądam internety, wykop lub gram na konsoli. W pracy to samo z wyjątkiem kiedy zastępuje kierownika zmiany (zastępca jestem) bo mam więcej na głowie więc się nie nudzę i nie mam ochoty na słodkie.
@moll zaczną kupować rzeczy typu antybaton i chyba wrócę do słodzenia kawy bo mniej szkodliwe sam cukier w kawie jak kawa bez cukru ale z batonem czekoladowym, co zawita utwardzone tłuszcze itd. Herbaty nie słodzę, lepiej smakuje z kanapką
@Berkel_88: też to przerabiałam jak w ciąży musiałam ograniczyć słodkie. Bo właśnie żarcie typu - mam ochotę albo z nudów. I tutaj pomagało mi ustalenie limitów. Jak batonik to jeden i kupowałam mniejsze. Jeśli czekolada to przydział kostek na dzień. Część słodyczy skutecznie zastąpiłam owocami
@Berkel_88: Mi pomogło nie kupowanie słodyczy na zapas. Kiedyś to codziennie coś słodkiego musiało być, a teraz to może raz na tydzień kupie sobie coś małego.
@moll gdy robiłem badania w medycyny pracy to we krwi cukier też w normie ale bliżej ponad normy niż średniej . @DrGreen_2 @muwie @MMARS a najlepsze, że już tak nie smakują jak smakowały kiedyś ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie iwme czy to przez zmieniony skład, czy przez to że się starzeje, przyzwyczajnie organizmu.