Wpis z mikrobloga

@korin_:
Tu nie chodzi o kolor skóry tylko oto, że korporacje biorą się za znane i lubiane tytuły (Lotr, Ghost Busters, Terminator, Klasyczne Animacje Disneya, Star Wars) i tworzą marne dzieła odchodząc od artyzmu i archetypów pierwowzoru.
Zarzuty o rasizm, mizoginię, szowinizm to tylko zasłona dymna i próba oczyszczenia się z nieudolności. "To nie scenariusz jest słaby, wam się to nie podoba bo jesteście rasistami!".
A Syrenka ma dość nietypową urodę
@korin_: mnie tam bawi głównie to, że robienie sobie warkoczyków czy ubieranie koszulki ze wzorem inspirowanym kulturą afrykańską to przywłaszczenie kulturowe i robi się z tego aferę na cały świat, ale jak te same środowiska przekształcają znane dzieła artystyczne białego człowieka to wszyscy klaszczą uszami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@USSCallisto: pierwszy raz o tym słyszę. Gdzie masz niby aferę z tego? Ja to myślę, że aferę
@korin_: ci sami? Przespałeś ostatnie miesiące i lata? Od kilku lat lewicowe środowiska nazywają posiadaczy dredów i warkoczyków rasistami i powołują się na przywłaszczenie kulturowe. W ostatnich tygodniach głośno było o czarnoskórej babie, która żyje w Polsce. Powielała te bzdury, a posiadaczom dredów i warkoczyków kazała... płacić czarnoskórym za ich posiadanie. Komu? Fryzjerowi oczywiście nie, można płacić jej.

Niedawno była afera o tym, że jakaś marka czy ktoś tam sprzedawał ubrania
@USSCallisto: ale to mówić sobie chyba może co chce xD problem jest raczej z osobami które ich biorą napowaznie.

I tak serio to nie wiedziałem i nie słyszałem o czymś takim. Co do przywłaszczenia kultury i zapłaty jak najbardziej. W unii chronimy np oscypki. Nie wiem o jakiej sytuacji mówisz więc to zalezy. Cóż fryzura to jednak lekka przesada.

Mam wrażenie, że ludzie mówią coraz głupsze rzeczy bo medialnie to się
najłatwiej zrzucić całą winę na rasizm


@Gunslinger: jak prawactwo dostaje #!$%@? na widok murzyna i robi takie posty przez kilka miesięcy aż do premiery i potem jeszcze przez tydzień XDDDD to tak, najłatwiej

Ja nie mówię że to słuszne używać argumentu o rasistach na krytykę danego dzieła ale no są matoły które dają powodu ku takiej narracji